Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota zacieśnią współpracę komunikacyjną z Bydgoszczą

Białe Błota zacieśnią współpracę komunikacyjną z Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 sierpień 2019 16:40

Od września, czyli już od niedzieli, zostanie zwiększona liczba połączeń na międzygminnych liniach bydgoskiej komunikacji miejskiej 91, 92 i 96. Do końca roku uczniowie z Białych Błot będą mogli korzystać ze specjalnych taryf. Nieco opóźni się natomiast uruchomienie nowej linii nr 90, ta inicjatywa nie podoba się niektórym przedsiębiorcom.

We wtorek Rada Gminy Białe Błota zdecydowała zwiększyć o ponad 200 tys. w roku bieżącym partycypowanie w kosztach funkcjonowania międzygminnej komunikacji miejskiej. Dzięki temu od 1 września na liniach nr 91, 92 i 96 pojawi się więcej kursów.

 

Od 1 grudnia uczniowie szkół z Białych Błot będą mogli kupić miesięczny bilet uczniowski za 10 zł. Z takiej taryfy mogą korzystać obecnie jedynie uczniowie zamieszkali w Bydgoszczy. Gmina Białe Błota można powiedzieć, że do tej taryfy dołączy. Będzie wiązało się to z dopłaceniem przez gminę 28,5 tys. zł w roku bieżącym.

 

Pierwotnie planowano jesienią uruchomić bezpośredni autobus z pętli Garbary w Bydgoszczy (okolice Multikina) do Łochowic. Z uwagi na problemy taborowe MZK Bydgoszcz, spowodowane czerwcowym wypadkiem, to zamierzenie zrealizowane ma być od 4 stycznia 2020 roku.

 

Głos na sesji zabrał przedsiębiorca, który wskazywał na nieracjonalną politykę i robienie za publiczne pieniądze konkurencji. Obecnie przewozy na tej trasie realizują prywatne busy, oferując jak była mowa na sesji – 41 połączeń dziennie. Miejskie Zakłady Komunikacyjne w ramach współpracy międzygminnej będą realizować 10 kursów dziennie. Zdaniem przedsiębiorcy dodatkowa konkurencja może zmniejszyć rentowność i sprawić, że prywatne firmy się wycofają z tego kursu, przez co za kilka miesięcy będzie mniej połączeń niż jest obecnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu