Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonfederacja: Musimy zakończyć jałowy spór między PO i PiS, i zając się prawdziwymi problemami

Konfederacja: Musimy zakończyć jałowy spór między PO i PiS, i zając się prawdziwymi problemami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 sierpień 2019 17:23

- Musimy uchronić Polskę przed zapaścią demograficzną i uchronić się przed kryzysem finansów publicznych, który nastąpi jeżeli nic nie zrobimy – wzywa Marcin Sypniewski, który oficjalnie został dzisiaj zaprezentowany jako lider listy wyborczej Konfederacji w okręgu bydgoskim.

W centrum Bydgoszczy zaprezentowano na razie lidera listy wyborczej do Sejmu. Kolejne nazwiska będą zaprezentowane w kolejnych dniach. W inauguracyjnej konferencji oprócz działaczy związany z Januszem Korwin-Mikke wzięli przedstawiciele Ruchu Narodowego oraz formacji Korona Grzegorza Brauna.

 

- Głęboko wierzę, że Polska prawdziwej i realnej zmiany. Wszystkie inne partie rządzą nami od lat. To one odpowiadają za ucieczkę milionów ludzi za granicę, za gigantyczny dług publiczny i za zapaść w służbie zdrowia – mówił Marcin Sypniewski - SLD, PSL, Platforma, PiS rządzą od wielu lat, to one tworzą ten system, który funkcjonuje od wielu lat w Polsce, a my z tym systemem walczymy.

 

Zdaniem Sypniewskiego programy socjalne rządu PiS nie rozwiązują w żaden sposób problemów demograficznych - Receptą na uzdrowienie sytuacji w Polsce nie jest masowe rozdawnictwo, nie można rozdawać pieniędzy na prawo i lewo, to nie jest żaden program. Od tego się nie wzbogacimy. Sukces gospodarczy bierze z odważnej obniżki podatków i z wolności. To wolność jest receptą, to wolność jest tą prawdziwą zmianą, której Polska potrzebuje. Wierzę na poparcie ludzi młodych dla Konfederacji, bo to jest ostatnia szansa by coś zmienić. Efekt 500 Plus nie działa, cały czas wisi nad nami katastrofa demograficzna i jeżeli mamy wdrażać zmiany systemu, to właśnie teraz, bo później będzie za późno.

 

Kandydatem Konfederacji do Senatu z okręgu bydgoskiego ma być Leszek Posłuszny.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Czy czeka nas w polskiej polityce nowa jakość?

  Przed ślubowaniem parlamentarzystów prezydent Andrzej Duda apelował do posłów, aby w tej kadencji, która się rozpoczyna właśnie dzisiaj, unikać radykalnego języka. Kilkadziesiąt minut później na marszałka Sejmu wybrano Elżbietę Witek (będzie to zatem kontynuacja na tej funkcji) w stosunku 235 za, do 11 przeciw (posłowie Konfederacji) i 134 głosach wstrzymujących (pozostałe kluby opozycyjne). Jak skomentował to marszałek senior Antoni Macierewicz, wybór marszałka przy takim stosunku głosów dawno nie miał miejsca.

  Etykiety: Sejm RP
 • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

  Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas