Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPod Bydgoszczą zatrzymano kobietę poszukiwaną przez amerykańską policję pod zarzutem morderstwa

Pod Bydgoszczą zatrzymano kobietę poszukiwaną przez amerykańską policję pod zarzutem morderstwa

Napisane przez  Ł.R. / TVN24 Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 lipiec 2019 23:43
Pod Bydgoszczą zatrzymano kobietę poszukiwaną przez amerykańską policję pod zarzutem morderstwa Fot: Jyn Meyer

3 lipca pod Bydgoszczą została zatrzymana 44-letnia Sylwia P., którą poszukuje poprzez Interpol policja ze stanu Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo 11 miesięcznego Gabriela. Dzisiaj informację o zatrzymaniu Sylwii P. ujawnia telewizja TVN24.

Polka prowadziła w Stanach Zjednoczonych domowe przedszkole. 12 lipca 2017 roku 11-miesięczny Gabriel nieprzytomny został zabrany z przedszkola prowadzonego przez Sylwię P. do szpitala, gdzie stwierdzono śmierć pnia mózgu. Lekarze stwierdzili później, że dziecko miało rozległe obrażenia głowy i liczne obrażenia wewnętrzne. W lutym 2018 roku prokuratura w Minnesocie postawiła Polce zarzuty morderstwa drugiego stopnia, czyli bez premedytacji. Sylwii P. nie było już w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie w innym postępowaniu pozbawili jej także praw rodzicielskich nad własnymi dziećmi.

 

Polka była poszukiwana międzynarodowym listem gończym. Została zatrzymana 3 lipca pod Bydgoszczą i przesłuchana przez bydgoską prokuraturę. Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy czeka na wniosek ze strony amerykańskiej o ewentualną ekstradycję. Decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19
 • Prace nad wojewódzką strategią toczą się wolniej niż zakładano

  Istnieje prawdopodobieństwo, że nową Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku Sejmik Województwa uchwali w przyszłym roku. Główną przyczyną przedłużenia prac jest epidemia COVID-19, która utrudniła organizacje spotkań konsultacyjnych. Pierwotny plan zakładał uchwalenie nowej strategii mniej więcej jesienią.

Wiadomości z regionu