Jesteś tutaj: HomeBydgoszczElektryczne skutery zostawimy na Górzyskowo i Osowej Górze

Elektryczne skutery zostawimy na Górzyskowo i Osowej Górze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 lipiec 2019 00:35
Mapa stref Blinke Mapa stref Blinke

Osowa Góra na Bydgoski Rower Aglomeracyjny jeszcze trochę poczeka, ta dzielnica została już natomiast objęta prywatnym systemem wypożyczalni elektrycznych skuterów blinkee.city. Do tej pory system obsługuje już dużą część Wzgórza Wolności, Wyżyn, Bartodziejów, Osiedla Leśnego i od niedawna Górzyskowa. W planach jest uruchomienie w tym roku jeszcze stref w Fordonie. Jak pokazuje mapa aplikacji, również skuter możemy zostawić przy Galerii Miedzyń.

Filozofia funkcjonowania wypożyczalni blinee.city jest inna niż BRA, nie ma tutaj bowiem stacji dokujących, ale są strefy w których możemy pozostawić skuter. Jednoślad wypożyczamy za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne, która pozwoli za pomocą GPS zlokalizować najbliżej zaparkowany skuter, a później dokonać za jej pomocą zapłony. Po podróży skuter musimy zostawić w którejś ze stref.

 

Nie jest to jednak dość tania funkcjonalność miejska, bowiem za minutę jazdy zapłacimy 69 groszy. Dziennie maksymalnie możemy zapłacić 89 zł, po przekroczeniu tego progu do końca dnia jeździmy za darmo.

 

Firma w Bydgoszczy uruchomiła też elektryczne hulajnogi, które zostały jednak tymczasowo wycofane z uwagi na awarię oprogramowania. Blinke zapowiedziało jednak ich powrót.

 

Blinke.City to polski startup, który zagościł już w największych polskich miastach, ale obecny jest też np. w Budapeszcie i Walencji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas