Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz

Kolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 lipiec 2019 16:11
Kolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz Fot: Sii Polska

Firma Sii Polska rozpoczynała w 2006 roku od jednoosobowej działalności, obecnie zatrudnia ponad 4 tys. specjalistów, dzięki czemu należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce firm w sektorze IT. Od pewnego czasu Sii Polska obecna jest także w Bydgoszczy.

 

Do klientów Sii Polska należą mBank, producent odzieży Puma, Bombardier, czy Ministerstwo Sprawiedliwości. Firma posiada dość rozbudowaną siatkę oddziałów w większych polskich miastach, od kilku miesięcy posiadała również około 40 pracowników w Bydgoszczy, co przełożyło się na decyzję o utworzeniu biura w naszym mieście.

 

- Sii szuka zawsze talentów, zdolnych inżynierów i informatyków. Wiedzieliśmy, że Bydgoszcz ma dobry uniwersytet i kilka prestiżowych firm IT – wyjaśnia kulisy otwarcia oddziału Sii w Bydgoszczy, założyciel i prezes firmy Gregoire Nitot.

 

W 2018 roku firma Sii uzyskała 676 mln zł przychodu oraz została wyróżniona za oferowane pracownikom warunki pracy. Bydgoski oddział mieści się przy Placu Kościeleckich, w nowoczesnych biurowców Immobile K3.

 

– Jesteśmy partnerem dla innych oddziałów Sii w Polsce. Wspólnie budujemy zespoły specjalistów, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Do końca roku w Bydgoszczy powstanie Offshore Development Center, dla jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych gigantów IT, z którym współpracujemy. Cieszymy się, że lider wśród producentów układów półprzewodnikowych zdecydował się zlokalizować swoje centrum rozwojowe właśnie tu – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Branch Manager w Bydgoszczy. – W oddziale budujemy także zespół back office, czyli działy HR, rekrutacji i administracji, dzięki którym będziemy mogli jeszcze dynamiczniej się rozwijać – dodaje.

 

Dzisiaj miało miejsce, można to powiedzieć, oficjalne zainaugurowanie nowej siedziby, choć praktycznie działa ona już od pewnego czasu – Dla nas jest bardzo ważne, aby budować rozwój gospodarczy Bydgoszczy o dwie nogi. Jedna to branża logistyczna, druga to informatyczna – wyjaśniał zastępca prezydenta Michał Sztybel, który jednocześnie stwierdził, że przykład otwarcia oddziału firmy Sii w Bydgoszczy udowadnia, że kilka lat temu podjęto bardzo dobrą decyzję o powołaniu do życia Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu