Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz

Kolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 lipiec 2019 16:11
Kolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz Fot: Sii Polska

Firma Sii Polska rozpoczynała w 2006 roku od jednoosobowej działalności, obecnie zatrudnia ponad 4 tys. specjalistów, dzięki czemu należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce firm w sektorze IT. Od pewnego czasu Sii Polska obecna jest także w Bydgoszczy.

 

Do klientów Sii Polska należą mBank, producent odzieży Puma, Bombardier, czy Ministerstwo Sprawiedliwości. Firma posiada dość rozbudowaną siatkę oddziałów w większych polskich miastach, od kilku miesięcy posiadała również około 40 pracowników w Bydgoszczy, co przełożyło się na decyzję o utworzeniu biura w naszym mieście.

 

- Sii szuka zawsze talentów, zdolnych inżynierów i informatyków. Wiedzieliśmy, że Bydgoszcz ma dobry uniwersytet i kilka prestiżowych firm IT – wyjaśnia kulisy otwarcia oddziału Sii w Bydgoszczy, założyciel i prezes firmy Gregoire Nitot.

 

W 2018 roku firma Sii uzyskała 676 mln zł przychodu oraz została wyróżniona za oferowane pracownikom warunki pracy. Bydgoski oddział mieści się przy Placu Kościeleckich, w nowoczesnych biurowców Immobile K3.

 

– Jesteśmy partnerem dla innych oddziałów Sii w Polsce. Wspólnie budujemy zespoły specjalistów, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Do końca roku w Bydgoszczy powstanie Offshore Development Center, dla jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych gigantów IT, z którym współpracujemy. Cieszymy się, że lider wśród producentów układów półprzewodnikowych zdecydował się zlokalizować swoje centrum rozwojowe właśnie tu – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Branch Manager w Bydgoszczy. – W oddziale budujemy także zespół back office, czyli działy HR, rekrutacji i administracji, dzięki którym będziemy mogli jeszcze dynamiczniej się rozwijać – dodaje.

 

Dzisiaj miało miejsce, można to powiedzieć, oficjalne zainaugurowanie nowej siedziby, choć praktycznie działa ona już od pewnego czasu – Dla nas jest bardzo ważne, aby budować rozwój gospodarczy Bydgoszczy o dwie nogi. Jedna to branża logistyczna, druga to informatyczna – wyjaśniał zastępca prezydenta Michał Sztybel, który jednocześnie stwierdził, że przykład otwarcia oddziału firmy Sii w Bydgoszczy udowadnia, że kilka lat temu podjęto bardzo dobrą decyzję o powołaniu do życia Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny nie został co prawda jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, natomiast znany jest jego projekt do którego nawiązujemy.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu