Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz

Kolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 lipiec 2019 16:11
Kolejna wiodąca marka informatyczna stawia na Bydgoszcz Fot: Sii Polska

Firma Sii Polska rozpoczynała w 2006 roku od jednoosobowej działalności, obecnie zatrudnia ponad 4 tys. specjalistów, dzięki czemu należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce firm w sektorze IT. Od pewnego czasu Sii Polska obecna jest także w Bydgoszczy.

 

Do klientów Sii Polska należą mBank, producent odzieży Puma, Bombardier, czy Ministerstwo Sprawiedliwości. Firma posiada dość rozbudowaną siatkę oddziałów w większych polskich miastach, od kilku miesięcy posiadała również około 40 pracowników w Bydgoszczy, co przełożyło się na decyzję o utworzeniu biura w naszym mieście.

 

- Sii szuka zawsze talentów, zdolnych inżynierów i informatyków. Wiedzieliśmy, że Bydgoszcz ma dobry uniwersytet i kilka prestiżowych firm IT – wyjaśnia kulisy otwarcia oddziału Sii w Bydgoszczy, założyciel i prezes firmy Gregoire Nitot.

 

W 2018 roku firma Sii uzyskała 676 mln zł przychodu oraz została wyróżniona za oferowane pracownikom warunki pracy. Bydgoski oddział mieści się przy Placu Kościeleckich, w nowoczesnych biurowców Immobile K3.

 

– Jesteśmy partnerem dla innych oddziałów Sii w Polsce. Wspólnie budujemy zespoły specjalistów, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Do końca roku w Bydgoszczy powstanie Offshore Development Center, dla jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych gigantów IT, z którym współpracujemy. Cieszymy się, że lider wśród producentów układów półprzewodnikowych zdecydował się zlokalizować swoje centrum rozwojowe właśnie tu – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Branch Manager w Bydgoszczy. – W oddziale budujemy także zespół back office, czyli działy HR, rekrutacji i administracji, dzięki którym będziemy mogli jeszcze dynamiczniej się rozwijać – dodaje.

 

Dzisiaj miało miejsce, można to powiedzieć, oficjalne zainaugurowanie nowej siedziby, choć praktycznie działa ona już od pewnego czasu – Dla nas jest bardzo ważne, aby budować rozwój gospodarczy Bydgoszczy o dwie nogi. Jedna to branża logistyczna, druga to informatyczna – wyjaśniał zastępca prezydenta Michał Sztybel, który jednocześnie stwierdził, że przykład otwarcia oddziału firmy Sii w Bydgoszczy udowadnia, że kilka lat temu podjęto bardzo dobrą decyzję o powołaniu do życia Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas