Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzieje chwały bydgoskiego sportu wyszły do ludzi

Dzieje chwały bydgoskiego sportu wyszły do ludzi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 lipiec 2019 15:48

Od kilku lat przy CWZS funkcjonuje Galeria Sportu Bydgoskiego, pełniące rolę swoistego muzeum sportowego Bydgoszczy. Mieści się ono jednak na obiektach Zawiszy przy ulicy Gdańskiej, co nie jest najlepszą lokalizacją. Przez najbliższe tygodnie okolicznościowa wystawa mieścić się będzie na Moście Staromiejskim w samym sercu Bydgoszczy.

Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce w ostatnią sobotę, w trakcie którego żyjący bydgoscy sportowcy złożyli swoje autografy. Na wystawie o chwale bydgoskiego sportu nie mogło zabraknąć takich legend jak Teresa Ciepły, Irena Szewińska, Zdzisław Krzyszkowiak, czy legenda piłkarskiego Zawiszy Andrzej Brończyk.

 

 

 

Wystawa będzie gościć w tym miejscu jeszcze przez najbliższe tygodnia i będzie miała szansę rzucić się w oczy odwiedzających Bydgoszcz turystów. W sierpniu do Bydgoszczy zjedzie się też wielu lekkoatletów, najlepsi na kontynencie, za sprawą Drużynowych Mistrzostw Europy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu