Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzieje chwały bydgoskiego sportu wyszły do ludzi

Dzieje chwały bydgoskiego sportu wyszły do ludzi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 lipiec 2019 15:48

Od kilku lat przy CWZS funkcjonuje Galeria Sportu Bydgoskiego, pełniące rolę swoistego muzeum sportowego Bydgoszczy. Mieści się ono jednak na obiektach Zawiszy przy ulicy Gdańskiej, co nie jest najlepszą lokalizacją. Przez najbliższe tygodnie okolicznościowa wystawa mieścić się będzie na Moście Staromiejskim w samym sercu Bydgoszczy.

Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce w ostatnią sobotę, w trakcie którego żyjący bydgoscy sportowcy złożyli swoje autografy. Na wystawie o chwale bydgoskiego sportu nie mogło zabraknąć takich legend jak Teresa Ciepły, Irena Szewińska, Zdzisław Krzyszkowiak, czy legenda piłkarskiego Zawiszy Andrzej Brończyk.

 

 

 

Wystawa będzie gościć w tym miejscu jeszcze przez najbliższe tygodnia i będzie miała szansę rzucić się w oczy odwiedzających Bydgoszcz turystów. W sierpniu do Bydgoszczy zjedzie się też wielu lekkoatletów, najlepsi na kontynencie, za sprawą Drużynowych Mistrzostw Europy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

  • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

    Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu