Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzieje chwały bydgoskiego sportu wyszły do ludzi

Dzieje chwały bydgoskiego sportu wyszły do ludzi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 lipiec 2019 15:48

Od kilku lat przy CWZS funkcjonuje Galeria Sportu Bydgoskiego, pełniące rolę swoistego muzeum sportowego Bydgoszczy. Mieści się ono jednak na obiektach Zawiszy przy ulicy Gdańskiej, co nie jest najlepszą lokalizacją. Przez najbliższe tygodnie okolicznościowa wystawa mieścić się będzie na Moście Staromiejskim w samym sercu Bydgoszczy.

Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce w ostatnią sobotę, w trakcie którego żyjący bydgoscy sportowcy złożyli swoje autografy. Na wystawie o chwale bydgoskiego sportu nie mogło zabraknąć takich legend jak Teresa Ciepły, Irena Szewińska, Zdzisław Krzyszkowiak, czy legenda piłkarskiego Zawiszy Andrzej Brończyk.

 

 

 

Wystawa będzie gościć w tym miejscu jeszcze przez najbliższe tygodnia i będzie miała szansę rzucić się w oczy odwiedzających Bydgoszcz turystów. W sierpniu do Bydgoszczy zjedzie się też wielu lekkoatletów, najlepsi na kontynencie, za sprawą Drużynowych Mistrzostw Europy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas