Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSMS powiadomi o utrudnieniach w funkcjonowaniu komunikacji?

SMS powiadomi o utrudnieniach w funkcjonowaniu komunikacji?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 lipiec 2019 00:36

Nie można powiedzieć, że w Bydgoszczy jeżeli chodzi o inwestycje się mało dzieje. Duże natężenie prac sprawia, że mieszkańcy mogą mieć problem z nadążeniem za reorganizacjami ruchu drogowego oraz wpływem jakie nieść one mogą dla funkcjonowania komunikacji miejskiej. Dochodzą do tego też zdarzenia losowe jak np. awaria tramwaju lub wypadki.

 

Radny Jarosław Wenderlich skierował do prezydenta interpelacje, w której wskazuje, że należy się zastanowić nad zwiększeniem kanałów dystrybucji informacji o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, bowiem dotychczasowe nie docierają do wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Radny zasugerował, aby skorzystać z technologii SMS, w tym z rządowego systemu Regionalnego Systemu Ostrzegania który informuje o zagrożeniach atmosferycznych wszystkich użytkowników telefonów komórkowych na danym terenie.

 

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował radnego, że ,,mając na uwadze stały rozwój technologii teleinformatycznych ZDMiKP bierze pod uwagę wdrażanie nowych kanałów dystrybucji”. Na razie jednak żadnych ruchów ratusz nie planuje, bowiem jak stwierdził Kozłowicz, dotychczasowe kanały ,,w pełni zabezpieczają dostęp do niezbędnych Pasażerom informacji, nie narażając przy tym osób niezainteresowanych na nadmiar informacji”.

 

Jako źródła informacji dla pasażerów wskazał on: stronę internetową ZDMiKP, profil ZDMiKP na Facebook-u, tablice dynamicznej informacji pasażerskiej oraz papierowe komunikaty na przystankach Faktycznie Facebook ma dość duży zasięg w informowaniu o pojawiających się zdarzeniach, ale jest to też zasięg ograniczony, oparty o zmieniające się algorytmy działającego na całym świecie medium społecznościowego. Oznacza to, że posty wyświetlają się według algorytmów Facebook-a, przez co nie ma pewności, iż dotrą do wszystkich osób, których dana zmiana komunikacyjna dotyczy. Facebook jest co prawda najpopularniejszym portalem społecznościowym, ale też nie każdy z niego korzysta. Natomiast tablice dynamicznej informacji pasażerskiej nie są dostępne na wszystkich przystankach, a w przypadkach nazwijmy je kryzysowych, gdy z powodu jakiegoś zdarzenia dojdzie do kilkugodzinnej zmiany tras linii komunikacyjnych, jak pokazuje dotychczasowa praktyka, brakuje precyzyjnych i przejrzystych komunikatów.

 

Od kilku lat Miasto Bydgoszcz współpracuje z operatorem SISMS, systemu do którego można dobrowolnie dopisać swój numer telefonu z wybraniem osiedla (dla precyzyjniejszych informacji).

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 09.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –280

- liczba osób hospitalizowanych – 201
- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8827

- liczba osób objętych nadzorem – 639

- liczba pobranych próbek – 5834

- liczba ozdrowieńców - 11

- liczba zgonów – 6

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu