Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSMS powiadomi o utrudnieniach w funkcjonowaniu komunikacji?

SMS powiadomi o utrudnieniach w funkcjonowaniu komunikacji?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 lipiec 2019 00:36

Nie można powiedzieć, że w Bydgoszczy jeżeli chodzi o inwestycje się mało dzieje. Duże natężenie prac sprawia, że mieszkańcy mogą mieć problem z nadążeniem za reorganizacjami ruchu drogowego oraz wpływem jakie nieść one mogą dla funkcjonowania komunikacji miejskiej. Dochodzą do tego też zdarzenia losowe jak np. awaria tramwaju lub wypadki.

 

Radny Jarosław Wenderlich skierował do prezydenta interpelacje, w której wskazuje, że należy się zastanowić nad zwiększeniem kanałów dystrybucji informacji o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, bowiem dotychczasowe nie docierają do wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Radny zasugerował, aby skorzystać z technologii SMS, w tym z rządowego systemu Regionalnego Systemu Ostrzegania który informuje o zagrożeniach atmosferycznych wszystkich użytkowników telefonów komórkowych na danym terenie.

 

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował radnego, że ,,mając na uwadze stały rozwój technologii teleinformatycznych ZDMiKP bierze pod uwagę wdrażanie nowych kanałów dystrybucji”. Na razie jednak żadnych ruchów ratusz nie planuje, bowiem jak stwierdził Kozłowicz, dotychczasowe kanały ,,w pełni zabezpieczają dostęp do niezbędnych Pasażerom informacji, nie narażając przy tym osób niezainteresowanych na nadmiar informacji”.

 

Jako źródła informacji dla pasażerów wskazał on: stronę internetową ZDMiKP, profil ZDMiKP na Facebook-u, tablice dynamicznej informacji pasażerskiej oraz papierowe komunikaty na przystankach Faktycznie Facebook ma dość duży zasięg w informowaniu o pojawiających się zdarzeniach, ale jest to też zasięg ograniczony, oparty o zmieniające się algorytmy działającego na całym świecie medium społecznościowego. Oznacza to, że posty wyświetlają się według algorytmów Facebook-a, przez co nie ma pewności, iż dotrą do wszystkich osób, których dana zmiana komunikacyjna dotyczy. Facebook jest co prawda najpopularniejszym portalem społecznościowym, ale też nie każdy z niego korzysta. Natomiast tablice dynamicznej informacji pasażerskiej nie są dostępne na wszystkich przystankach, a w przypadkach nazwijmy je kryzysowych, gdy z powodu jakiegoś zdarzenia dojdzie do kilkugodzinnej zmiany tras linii komunikacyjnych, jak pokazuje dotychczasowa praktyka, brakuje precyzyjnych i przejrzystych komunikatów.

 

Od kilku lat Miasto Bydgoszcz współpracuje z operatorem SISMS, systemu do którego można dobrowolnie dopisać swój numer telefonu z wybraniem osiedla (dla precyzyjniejszych informacji).

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu