Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFirmy sprzyjające lokalnemu sportowi powinny być preferowane przy przetargach?

Firmy sprzyjające lokalnemu sportowi powinny być preferowane przy przetargach?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 lipiec 2019 08:35

Jest to pytanie bardziej teoretyczne, ale taki wątek pojawił się chociażby na Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta Bydgoszczy. Do sprawy musiał się odnieść też prezydent.

 

Na jednym z posiedzeń wspomnianej komisji z takim wnioskiem miał wystąpić  były juz prezes Łuczniki Bydgoszcz (spółka prowadząca siatkarskiego Chemika) Janusz Zacniewski. Jak dowiadujemy się z interpelacji radnej Agnieszki Bąk Zacniewski miał zasugerować, aby w ramach realizowanych przez miasto przetargów, w warunkach zamówienia przyznawać dodatkowe punkty za sponsorowanie przez firmę rozwoju kulturalno-sportowego Bydgoszczy. Radna zapytała, czy istnieje ku temu prawna możliwość oraz poparła taki kierunek działania.

 

Do sprawy odniósł się sekretarz miasta Edward Dobrowolski, który w imieniu prezydenta dość sceptycznie ocenił pomysł, w którego opinii ustawa nie przewiduje na stosowanie aspektu związanego ze wspieraniem kultury i sportu – Zastosowanie kryterium oceny ofert z przedmiotem zamówienia powinno przełożyć się na korzyść po stronie zamawiającego w postaci realizacji zamówienia w sposób korzystniejszy, lepszy. Nie można za pomocą stosowanych kryteriów realizować dowolnych celów i premiować dowolnych zachowań wykonawców – stwierdza Dobrowolski – W praktyce wyglądałoby to w ten sposób, że zamawiający doliczałby punkty ofercie i tym samym byłby gotów zapłacić więcej za realizację zamówienia w przypadku, gdy wykonawca udokumentował finansowe wsparcie określonym podmiotom – dodaje.

 

Patrząc praktycznie, mogłoby się zdarzyć, że wybrano by ofertę z gorszym jakościowo wykonaniem prac, z uwagi na zaangażowanie sportowe wykonawcy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu