Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFirmy sprzyjające lokalnemu sportowi powinny być preferowane przy przetargach?

Firmy sprzyjające lokalnemu sportowi powinny być preferowane przy przetargach?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 lipiec 2019 08:35

Jest to pytanie bardziej teoretyczne, ale taki wątek pojawił się chociażby na Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta Bydgoszczy. Do sprawy musiał się odnieść też prezydent.

 

Na jednym z posiedzeń wspomnianej komisji z takim wnioskiem miał wystąpić  były juz prezes Łuczniki Bydgoszcz (spółka prowadząca siatkarskiego Chemika) Janusz Zacniewski. Jak dowiadujemy się z interpelacji radnej Agnieszki Bąk Zacniewski miał zasugerować, aby w ramach realizowanych przez miasto przetargów, w warunkach zamówienia przyznawać dodatkowe punkty za sponsorowanie przez firmę rozwoju kulturalno-sportowego Bydgoszczy. Radna zapytała, czy istnieje ku temu prawna możliwość oraz poparła taki kierunek działania.

 

Do sprawy odniósł się sekretarz miasta Edward Dobrowolski, który w imieniu prezydenta dość sceptycznie ocenił pomysł, w którego opinii ustawa nie przewiduje na stosowanie aspektu związanego ze wspieraniem kultury i sportu – Zastosowanie kryterium oceny ofert z przedmiotem zamówienia powinno przełożyć się na korzyść po stronie zamawiającego w postaci realizacji zamówienia w sposób korzystniejszy, lepszy. Nie można za pomocą stosowanych kryteriów realizować dowolnych celów i premiować dowolnych zachowań wykonawców – stwierdza Dobrowolski – W praktyce wyglądałoby to w ten sposób, że zamawiający doliczałby punkty ofercie i tym samym byłby gotów zapłacić więcej za realizację zamówienia w przypadku, gdy wykonawca udokumentował finansowe wsparcie określonym podmiotom – dodaje.

 

Patrząc praktycznie, mogłoby się zdarzyć, że wybrano by ofertę z gorszym jakościowo wykonaniem prac, z uwagi na zaangażowanie sportowe wykonawcy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu