Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRok 2018 przyniósł przyrost turystyczny

Rok 2018 przyniósł przyrost turystyczny

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 lipiec 2019 00:26
Rok 2018 przyniósł przyrost turystyczny Fot: Bartosz Bieliński

Główny Urząd Statystyczny podsumowując turystycznie 2018 rok prezentuje dane znacznie bardziej ogólniejsze niż za lata poprzednie, przez co trudno nam określić np. ilu turystów z poszczególnych państw gościło nad Brdą. Pewne dane do porównać z latami poprzednimi jednak zdobyliśmy.

Nie ma fizycznej możliwości, aby policzyć każdego turystę, można natomiast określić ile zostało udzielonych noclegów. W 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim było to 4,4 mln, czyli minimalnie więcej niż w roku 2017. W samej Bydgoszczy było to 459,8 tys., co jest wzrostem 1,6 punktu procentowego, czyli o jakieś 7 tys. noclegów. Gdyby zrobić ranking powiatów pod względem liczby udzielonych noclegów to Bydgoszcz zajęłaby 38 lokatę.

 

W Toruniu było to 538,4 tys. noclegów, najlepiej z naszego województwa wypadły jednak sanatoria – powiat inowrocławski to ponad 653 tys. noclegów i 32 lokata w kraju, natomiast aleksandrowski (z Ciechocinkiem) to prawie 1,5 mln noclegów, czyli 15 lokata w kraju.

 

W poprzednich latach Bydgoszcz przodowała w województwie jeżeli chodzi o noclegi dla obcokrajowców, wśród których dominowali Niemcy. Za ten rok 2018 nie dysponujemy jednak precyzyjnymi danymi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu