Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęły się 42. Bydgoskie Impresje Muzyczne

Rozpoczęły się 42. Bydgoskie Impresje Muzyczne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 czerwiec 2019 10:53
Rozpoczęły się 42. Bydgoskie Impresje Muzyczne Video: Bogusław Białas

Przez najbliższe dni będziemy mogli posłuchać młodych muzyków z całego świata, przyjechał nawet zespół wokalny z Chin. Poniedziałkowym uroczystym przemarszem rozpoczęła się 42. edycja Bydgoskich Impresji Muzycznych, organizowanych przez Pałac Młodzieży.

Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży będą odbywać się w różnych miejscach, również w plenerze. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Bydgoszcz to przecież w końcu miasto muzyki.

 

 

PROGRAM

25 czerwca, wtorek

 

godz. 9.00-11.30 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. Staszica 3 - Rumunia - chór ALLEGRETTO-GLISSANDO, Ukraina - chór dziecięcy RADUNYTSYA, Ukraina - chór młodzieżowy SWITYCH, Łotwa - chór młodzieżowy SPIGO, Polska - chór mieszany PRIMO

godz. 10.00-11.30 spotkanie kierowników grup folklorystycznych, Szkoła Podstawowa nr 31, ul. M. Karłowicza 2

godz. 11.30-13.00 próba dla uczniów szkół muzycznych, sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. S. Staszica 3

godz. 12.00-13.00 spotkanie kierowników zespołów z Prezydentem Bydgoszczy, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND

godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych braverka, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY

godz. 14.30-17.00 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Turcja - zespół wokalno-instrumentalny ANATOLIAN VOICES, Węgry - chór mieszany szkoły muzycznej Szombathely, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA

godz. 15.30-19.00 koncert zespołów folklorystycznych oraz orkiestry jazzowej STO z Czech, plac Teatralny - Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Czechy - orkiestra jazzowa STO

godz. 16.00-17.30 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M.Kopernika 1

godz. 17.00-18.00 Muzyka naszych czasów - koncert uczniów szkoły muzycznej, sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. S. Staszica 3

godz. 20.30-23.00 dyskoteka, klub Broadway, ul. K. Pułaskiego 45

 

 

26 czerwca, środa

 

godz. 9.30-13.00 KONKURS, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Rumunia- chór ALLEGRETTO-GLISSANDO, Ukraina - chór dziecięcy RADUNYTSYA, Ukraina - chór młodzieżowy SWITYCH, Łotwa - chór młodzieżowy SPIGO, Polska - chór mieszany PRIMO, Węgry - chór mieszany szkoły muzycznej Szombathely, Turcja - zespół wokalno-instrumentalny ANATOLIAN VOICES

godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Czechy - orkiestra jazzowa STO, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator

godz. 14.30- 18.00 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO, Czechy - orkiestra jazzowa STO

godz. 15.30-19.00 KONKURS zespołów folklorystycznych, plac Teatralny - Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE,

godz. 19.00-20.00 koncert JAZZ BIG BAND’75, kier. Piotr Dąbrowski, plac Teatralny

godz. 20.00-22.00 koncert, klub Eljazz, Kręta 3 - Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND,

godz. 20.00-21.00 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M. Kopernika 1

 

 

27 czerwca, czwartek

 

godz. 9.30-13.00 KONKURS, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Czechy - orkiestra jazzowa STO, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO

godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA,

godz. 14.30-16.30 próba konkursu, klub Eljazz, ul. Kręta 3 - Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND

godz. 14.30-16.00 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M. Kopernika 1

godz. 15.30-18.00 koncert pozakonkursowy „BIM dzieciom”, plac Teatralny, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO

godz. 16.30-18.30 KONKURS, klub Eljazz, ul. Kręta 3 - Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND, Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17

godz. 16.00-18.00 koncert wyjazdowy, Tuchola - Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa

godz. 20.00-22.00 spotkanie narodowe, sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 31, ul. M. Karłowicza 2

 

 

28 czerwca, piątek

 

godz. 8.00-18.00 próby koncertu galowego wg planu prób, Opera Nova, ul. F. Focha 5

godz. 15.00- 16.30 warsztaty chóralne, sala kameralna Opery Nova, ul. F. Focha 5

godz. 18.30- 21.30 KONCERT GALOWY, Opera Nova, ul. F. Focha 5

 

 

29 czerwca, sobota

 

godz. 9.00-12.00 wyjazd zespołów

Na koncert galowy obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru 26.06.2019 od godz. 8.00 w budynku Gimnazjum nr 27, przy ul. Kruszwickiej 2.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

    Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

  • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

    Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

  • Wesela bez dziadków

    W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu