Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW środę pierwsza debata o stanie Bydgoszczy

W środę pierwsza debata o stanie Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 czerwiec 2019 10:28

Znowelizowane przed rokiem przepisy samorządowe wprowadzają obowiązek przeprowadzenia raz w roku debaty o stanie gminy, która będzie poprzedzać głosowanie nad wnioskiem o udzielenie absolutorium prezydentowi Rafałowi Bruskiemu. Jutro taka debata na forum Rady Miasta Bydgoszczy odbędzie się po raz pierwszy.

Oprócz głosowania nad wotum dla prezydent, radni będą również decydowali o udzieleniu mu lub nie absolutorium. Brak absolutorium mogłoby rozpocząć procedurę referendum w sprawie odwołania prezydenta. Z racji dość silnej pozycji koalicji Koalicji Obywatelskiej i SLD to jest jednak mało prawdopodobny scenariusz.

 

Na potrzeby debaty o stanie miasta prezydent musiał opracować raport o stanie Bydgoszczy za rok 2018. Liczący ponad 200 stron dokument jest opisem różnych zagadnień oraz realizowanych w mieście programów. Trudno znaleźć w nim elementy będące oceną. Bardziej skupiono się na publikacji twardych danych. Za główne wyzwania Bydgoszczy w tym raporcie wskazano: zahamowanie spadku liczby ludności, podniesienie statusu miasta jako ośrodka akademickiego, zbudowanie silnego obszaru funkcjonalnego miasta, rozwój funkcji metropolitalnych, poprawa dostępności komunikacyjnej Bydgoszczy.

 

Środowa sesja zapowiada się na wiele godzin, będzie ona jednak ostatnią przed wakacjami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu