Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLatos na czele sejmowej Komisji Zdrowia

Latos na czele sejmowej Komisji Zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 czerwiec 2019 15:24

W czwartek Komisja Zdrowia wybrała nowego przewodniczącego. Wakat na tej funkcji powstał po wygaśnięciu mandatu wybranego na posła do Parlamentu Europejskiego, dotychczasowego przewodniczącego Bartosza Arłukowicza. Głosami większości posłów wybrano na funkcję przewodniczącego zaproponowanego przez klub PiS posła Tomasza Latosa.

Poseł Tomasz Latos pełnił do tej pory funkcję wiceprzewodniczącego komisji, był też przez część poprzedniej kadencji jej przewodniczącym.

 

Przed głosowaniem opozycja zarzuciła, że dobrym zwyczajem parlamentarnym było przewodniczenie tej komisji przez przedstawiciela opozycji. Zarzucano Prawu i Sprawiedliwości łamanie tego dobrego zwyczaju. Klub Platformy Obywatelskiej – Koalicji Europejskiej zaproponował kandydaturę wiceprzewodniczącej Beaty Małeckiej-Libery. Najpierw głosowano jednak kandydaturę posła Tomasza Latosa, którą poparło 16 członków komisji, 6 było przeciw, przy jednym wstrzymującym. Z racji uzyskania przez niego ponad połowy głosów, głosowanie na kandydaturą wiceprzewodniczącej Małeckiej-Libery było już bezcelowe.

 

Prowadzący to posiedzenie wicemarszałek Ryszard Terlecki zaproponował wybór wiceprzewodniczącego, w miejsce po wybranym na przewodniczącego pośle Latosie. W tym momencie wielu posłów opozycji opuszczało salę, nie zgłoszono też żadnych kandydatur.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • Udany skok ze spadochronem posła Skuteckiego

  Co ciekawego w polityce słychać? Dobiega końca proces kształtowania list, choć nie trzeba się też aż tak śpieszyć, bo ostateczny termin rejestracji kandydatów minie dopiero 3 września. W ostatnim tygodniu poznaliśmy całą listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, potwierdziły się jedynki komitetach Lewicy i PSL-Kukiz.

 • Powstanie mapa międzynarodowych szlaków rowerowych w kujawsko-pomorskim

  Urząd Marszałkowski rozstrzygnął postępowanie na opracowanie map przebiegu dwóch międzynarodowych dróg rowerowych EuroVelo nr 2 i 9. W praktyce będzie to też opracowanie ich przebiegu, bowiem dzisiaj znamy tylko orientacyjny ich przebieg. Wykonawca będzie musiał opracować szczegółowy przebieg, aby był on jak najbardziej atrakcyjny dla użytkowników jednośladów.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.