Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLatos na czele sejmowej Komisji Zdrowia

Latos na czele sejmowej Komisji Zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 czerwiec 2019 15:24

W czwartek Komisja Zdrowia wybrała nowego przewodniczącego. Wakat na tej funkcji powstał po wygaśnięciu mandatu wybranego na posła do Parlamentu Europejskiego, dotychczasowego przewodniczącego Bartosza Arłukowicza. Głosami większości posłów wybrano na funkcję przewodniczącego zaproponowanego przez klub PiS posła Tomasza Latosa.

Poseł Tomasz Latos pełnił do tej pory funkcję wiceprzewodniczącego komisji, był też przez część poprzedniej kadencji jej przewodniczącym.

 

Przed głosowaniem opozycja zarzuciła, że dobrym zwyczajem parlamentarnym było przewodniczenie tej komisji przez przedstawiciela opozycji. Zarzucano Prawu i Sprawiedliwości łamanie tego dobrego zwyczaju. Klub Platformy Obywatelskiej – Koalicji Europejskiej zaproponował kandydaturę wiceprzewodniczącej Beaty Małeckiej-Libery. Najpierw głosowano jednak kandydaturę posła Tomasza Latosa, którą poparło 16 członków komisji, 6 było przeciw, przy jednym wstrzymującym. Z racji uzyskania przez niego ponad połowy głosów, głosowanie na kandydaturą wiceprzewodniczącej Małeckiej-Libery było już bezcelowe.

 

Prowadzący to posiedzenie wicemarszałek Ryszard Terlecki zaproponował wybór wiceprzewodniczącego, w miejsce po wybranym na przewodniczącego pośle Latosie. W tym momencie wielu posłów opozycji opuszczało salę, nie zgłoszono też żadnych kandydatur.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Kończy się burzliwy rok szkolny. Od dzisiaj wakacje

  Z uwagi na przypadające jutro święto Bożego Ciała już dzisiaj zabrzmiał przysłowiowy ostatni dzwonek, rozpoczęły się trwające aż 74 dni wakacje. Jak wynika ze statystyk kuratorium, w kujawsko-pomorskim rok szkolny zakończyło dzisiaj ponad 338 tys. uczniów.

  Etykiety: edukacja
 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.