Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo częściowo wolnych wyborach zaczął rozwijać się samorząd

Po częściowo wolnych wyborach zaczął rozwijać się samorząd

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 czerwiec 2019 00:17
Po częściowo wolnych wyborach zaczął rozwijać się samorząd Fot: Robert Sawicki / UMB

W czwartek w Miejskim Centrum Kultury odbył się tradycyjny bydgoski Dzień Samorządowca, spotkanie dedykowane przede wszystkim działaczom rad osiedlowych. Jak co roku wyróżniono Medalami Prezydenta Bydgoszczy tych co się przez ostatnie lata społecznie napracowali, a jeszcze w poprzednich edycjach nie zostali wyróżnieni. Nie sposób było przy tej okazji nie nawiązać do obchodzonego w Bydgoszczy Roku Wolności.

 

- Popołudnie jest wyjątkowe, ponieważ państwo, nasi goście, jesteście wyjątkowi – członkowie rad osiedli, stowarzyszeń, organizacji samorządowych pracujecie wspólnie razem na rzecz Miasta Bydgoszczy. Kochacie Bydgoszcz – tymi słowami przywitała gości przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.

 

Prezydent Rafał Bruski nawiązał natomiast do przypadającej we wtorek 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów - Gdyby nie tamte wybory z czerwca, to myślę że samorządności długo by nie było. Rok później to już właśnie samorząd terytorialny był ukształtowany, pierwsza Rada Miasta, bodajże 55 radnych, zupełnie inne czasy. Mija 30 lat, znowuż rozmawiamy o samorządzie, czyli o wspólnocie mieszkańców.

 

Dzisiaj Rada Miasta liczy 31 radnych.

 

Medale Prezydenta Bydgoszczy otrzymali:  Jan Dopierała (przewodniczący Rady Osiedla Okole), Mieczysław Erdmański (z-ca przewodniczącego RO Górzyskowo), Jan Gaul (RO Górzyskowo), Jerzy Gotowała (członek Zarządu RO Terenów Nadwiślańskich), Marek Grzybowski (przewodniczący RO Terenów Nadwiślańskich), Ewa Miedzińska-Koźlak (RO Wilczak Jary), Aleksandra Pietkiewicz (z-ca przewodniczącego RO Nowy Fordon), Ewa Rodewald (z-ca przewodniczącego RO Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto), Szczepan Warmijak (RO Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto).

 

Przy okazji Dnia Samorządowca odbył się wykład o roli social mediów dla budowania społeczności, nie zabrakło również atrakcji muzycznych. Po części oficjalnej gości poczęstowano tortem.

 

Dzień Samorządu Terytorialnego w Polsce obchodzony jest 27 maja.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu