Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja Rewizyjna pozytywnie oceniła politykę budżetową prezydenta Bydgoszczy

Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła politykę budżetową prezydenta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 czerwiec 2019 18:22

W środę Komisja Rewizyjna Rady Miasta Bydgoszczy przyjęła wniosek o udzielenie prezydentowi Rafałowi Bruskiemu za rok budżetowy 2018. Rekomendowanie Radzie Miasta udzielenia bądź nieudzielenia absolutorium prezydentowi, jest najważniejszym zadaniem Komisji Rewizyjnej w roku.

W tym roku dyskusja na Komisji Rewizyjnej nad badaniem budżetu była dość spokojna, w porównaniu z latami ubiegłymi. W posiedzeniu uczestniczył biegły rewident, który w ramach swojej pracy nie stwierdził większych naruszeń dyscypliny finansowej. Jego badaniu podlegały kwestie finansowe.

 

Skarbnik miasta Piotr Tomaszewski poinformował, że w 2018 roku udało się uzyskać prawie 22 mln zł nadwyżki, przez co dług publiczny Bydgoszczy na koniec roku wynosił 989 mln zł i w jego opinii jest możliwy do spłacenia z nadwyżki budżetowej w niecałe 4 lata. Dodatki bilans budżetu spowodowany jest zmniejszeniem planu wydatków o około 200 mln zł, czego z kolei przyczyną jest niezrealizowanie wszystkich planowanych na 2018 rok inwestycji. Ratusz za główną przyczynę obcięcia planu inwestycyjnego, a w praktyce przesunięcia części zadań na lata kolejne, podaje trudną sytuację na rynku zamówień publicznych.

 

Głosami 5 głosów za (radni Koalicji Obywatelskiej i SLD) oraz przy 3 przeciw (radni PiS), Komisja Rewizyjna zarekomendowała Radzie Miasta udzielenie prezydentowi absolutorium. Głosowanie na sesji Rady Miasta Bydgoszczy planowane jest pod koniec czerwca. Podczas tego samego posiedzenia, pierwszy raz w historii Bydgoszczy prezydent przedstawi raport o stanie miasta, po czym odbędzie się szeroka dyskusja w tej sprawie, zakończona głosowaniem nad wnioskiem o udzielenie prezydentowi wotum zaufania. Są to zmiany w przepisach samorządowych, które zostały uchwalone przez parlament kilkanaście miesięcy temu.

 

Prawo przewiduje również udział mieszkańców w tej debacie. Muszą oni jednak uzyskać poparcie pod wnioskiem o wystąpienie przynajmniej 300 innych mieszkańców.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Sejm za prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek

    Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

    Etykiety: Sejm RP covid19
  • Mamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić

    W czwartek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 906 nowych zakażeń COVID-19, co pokazuje, że zbliżamy się powoli do przekroczenia tysiąca przypadków dziennie. Od początku pandemii w naszym województwie stwierdzono 10.523 przypadki, z powodu COVID-19 zmarło 125 osób. Obecnie mamy aktywne 8182 przypadki.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu