Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWielki Charytatywny Mecz to już tradycja

Wielki Charytatywny Mecz to już tradycja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 czerwiec 2019 22:34
Wielki Charytatywny Mecz to już tradycja Fot: Łukasz Okoński / UMB

W Dzień Dziecka na stadionie Gwiazdy Bydgoszcz, gdzie odbywał się jednocześnie festyn sportowy, naprzeciwko siebie stanęli na boisku samorządowcy reprezentujące gminy tworzące Metropolię Bydgoszcz oraz różne opcje polityczne, a naprzeciwko nich przedstawiciele mediów, nazywani często czwartą władzą. Stawką tego meczu było przede wszystkim wsparcie dzieci z domów dziecka. Mecz odbył się po raz piaty.

W tym roku udało się zebrać dzięki sponsorom kwotę 36 tys. zł oraz dodatkowo 1668 zł ze zbiórki do puszek, do których wrzucali także uczestnicy meczu. Te pieniądze trafią do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Karolewie, w gminie Dobrcz.

 

Na boisku zobaczyliśmy m.in. prezydenta Rafała Bruskiego, wójta Białych Błot Dariusza Fundatora oraz występującego w roli bramkarza burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego.

 

 

Do tej pory triumfowali dziennikarze. W tym roku dzięki odmłodzeniu składu samorządowcy wygrali 6:4. Był to mecz emocjonujący do samego końca, na przerwę schodzono bowiem przy wyniku 1:2 dla dziennikarzy.

 

Osobną kwestią jest wartość integrująca, bowiem w jednej drużynie występowali samorządowcy, którzy często w rywalizacji politycznej nie szczędzą sobie uszczypliwości. Dzisiaj tworzyli jedną drużynę.

 

Lista sponsorów:

ELEMENTS, WZL nr II, KPEC, PRONATURA, BPPT, SOFT BLUE, LES HIGIENA, PRZEDSZKOLE ENSINO. BYDGOSKA SZKOŁA WYŻSZA. DOMIX. ROSMEDIA. MWIK

.ZAKŁADY MIĘSNE NIEWIEŚCIN. SCHERZO STUDIO. FALE LOKI KOKI. PERGAMUS

. MDD. K&H JAROSŁAW HULISZ. ZONDA . NATALIA FALKOWSKA-WIERCZEWSKA Kancelaria, IZBA GOSPODARCZA WODOCIĄGI POLSKIE, WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA. ZAKŁAD SZKLARSKI NOWAK

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

 • Rząd przeznaczy 5,6 mld zł na reaktywację kolei w samorządach

  We wtorek Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – tzw. programu Kolej Plus. Istotną informacją jest określenie limitu wydatków na realizację inwestycji na poziomie 6,6 mld zł do 2028 roku. Wynika jednak z tego, że istotne będzie zaangażowanie marszałków województw.

Wiadomości z regionu

Śledź nas