Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWielki Charytatywny Mecz to już tradycja

Wielki Charytatywny Mecz to już tradycja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 czerwiec 2019 22:34
Wielki Charytatywny Mecz to już tradycja Fot: Łukasz Okoński / UMB

W Dzień Dziecka na stadionie Gwiazdy Bydgoszcz, gdzie odbywał się jednocześnie festyn sportowy, naprzeciwko siebie stanęli na boisku samorządowcy reprezentujące gminy tworzące Metropolię Bydgoszcz oraz różne opcje polityczne, a naprzeciwko nich przedstawiciele mediów, nazywani często czwartą władzą. Stawką tego meczu było przede wszystkim wsparcie dzieci z domów dziecka. Mecz odbył się po raz piaty.

W tym roku udało się zebrać dzięki sponsorom kwotę 36 tys. zł oraz dodatkowo 1668 zł ze zbiórki do puszek, do których wrzucali także uczestnicy meczu. Te pieniądze trafią do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Karolewie, w gminie Dobrcz.

 

Na boisku zobaczyliśmy m.in. prezydenta Rafała Bruskiego, wójta Białych Błot Dariusza Fundatora oraz występującego w roli bramkarza burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego.

 

 

Do tej pory triumfowali dziennikarze. W tym roku dzięki odmłodzeniu składu samorządowcy wygrali 6:4. Był to mecz emocjonujący do samego końca, na przerwę schodzono bowiem przy wyniku 1:2 dla dziennikarzy.

 

Osobną kwestią jest wartość integrująca, bowiem w jednej drużynie występowali samorządowcy, którzy często w rywalizacji politycznej nie szczędzą sobie uszczypliwości. Dzisiaj tworzyli jedną drużynę.

 

Lista sponsorów:

ELEMENTS, WZL nr II, KPEC, PRONATURA, BPPT, SOFT BLUE, LES HIGIENA, PRZEDSZKOLE ENSINO. BYDGOSKA SZKOŁA WYŻSZA. DOMIX. ROSMEDIA. MWIK

.ZAKŁADY MIĘSNE NIEWIEŚCIN. SCHERZO STUDIO. FALE LOKI KOKI. PERGAMUS

. MDD. K&H JAROSŁAW HULISZ. ZONDA . NATALIA FALKOWSKA-WIERCZEWSKA Kancelaria, IZBA GOSPODARCZA WODOCIĄGI POLSKIE, WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA. ZAKŁAD SZKLARSKI NOWAK

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas