Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWielki Charytatywny Mecz to już tradycja

Wielki Charytatywny Mecz to już tradycja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 czerwiec 2019 22:34
Wielki Charytatywny Mecz to już tradycja Fot: Łukasz Okoński / UMB

W Dzień Dziecka na stadionie Gwiazdy Bydgoszcz, gdzie odbywał się jednocześnie festyn sportowy, naprzeciwko siebie stanęli na boisku samorządowcy reprezentujące gminy tworzące Metropolię Bydgoszcz oraz różne opcje polityczne, a naprzeciwko nich przedstawiciele mediów, nazywani często czwartą władzą. Stawką tego meczu było przede wszystkim wsparcie dzieci z domów dziecka. Mecz odbył się po raz piaty.

W tym roku udało się zebrać dzięki sponsorom kwotę 36 tys. zł oraz dodatkowo 1668 zł ze zbiórki do puszek, do których wrzucali także uczestnicy meczu. Te pieniądze trafią do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Karolewie, w gminie Dobrcz.

 

Na boisku zobaczyliśmy m.in. prezydenta Rafała Bruskiego, wójta Białych Błot Dariusza Fundatora oraz występującego w roli bramkarza burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego.

 

 

Do tej pory triumfowali dziennikarze. W tym roku dzięki odmłodzeniu składu samorządowcy wygrali 6:4. Był to mecz emocjonujący do samego końca, na przerwę schodzono bowiem przy wyniku 1:2 dla dziennikarzy.

 

Osobną kwestią jest wartość integrująca, bowiem w jednej drużynie występowali samorządowcy, którzy często w rywalizacji politycznej nie szczędzą sobie uszczypliwości. Dzisiaj tworzyli jedną drużynę.

 

Lista sponsorów:

ELEMENTS, WZL nr II, KPEC, PRONATURA, BPPT, SOFT BLUE, LES HIGIENA, PRZEDSZKOLE ENSINO. BYDGOSKA SZKOŁA WYŻSZA. DOMIX. ROSMEDIA. MWIK

.ZAKŁADY MIĘSNE NIEWIEŚCIN. SCHERZO STUDIO. FALE LOKI KOKI. PERGAMUS

. MDD. K&H JAROSŁAW HULISZ. ZONDA . NATALIA FALKOWSKA-WIERCZEWSKA Kancelaria, IZBA GOSPODARCZA WODOCIĄGI POLSKIE, WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA. ZAKŁAD SZKLARSKI NOWAK

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu