Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParking przy Grudziądzkiej ma być płatny

Parking przy Grudziądzkiej ma być płatny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 maj 2019 15:53
Parking przy Grudziądzkiej ma być płatny Wizualizacja parkingu przy Grudziądzkiej

W środę radni ustalą zasady korzystania z parkingów Park & Ride, które dopiero powstaną. W planach jest budowa w miejscu dzisiejszego parkingu przy Urzędzie Miasta, przy ulicy Grudziądzkiej. Projekt uchwały zakłada wprowadzenie opłat za parkowanie.

Parkingi Park & Ride powstać mają także: przy Rondzie Kujawskim, na Przylesiu, przy Węźle Zachodnim oraz w Lesie Gdańskim. Projekt uchwały zakłada, że za pozostawienie pojazdu będzie obowiązywać opłata za parkowanie. Wykup biletu będzie jednocześnie upoważniał do korzystania z komunikacji miejskiej. Jeżeli pozostawimy pojazd na godzinę to zapłacimy aż 6 zł, czyli więcej niż wynosi opłata w strefie płatnego parkowania. W przypadku, gdy samochodem przyjedzie jednak 5 osób na 9 godzin to zapłacą oni łącznie 25,50 zł, przy czym cała piątka będzie mogła korzystać z komunikacji publicznej. Szczegółowo honorowania biletów z Park & Ride w komunikacji zbiorowej uchwała nie opisuje.

 

Infrastruktura Park & Ride w tym roku jeszcze nie powstanie, więc są to założenia przyszłościowe.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu