Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParking przy Grudziądzkiej ma być płatny

Parking przy Grudziądzkiej ma być płatny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 maj 2019 15:53
Parking przy Grudziądzkiej ma być płatny Wizualizacja parkingu przy Grudziądzkiej

W środę radni ustalą zasady korzystania z parkingów Park & Ride, które dopiero powstaną. W planach jest budowa w miejscu dzisiejszego parkingu przy Urzędzie Miasta, przy ulicy Grudziądzkiej. Projekt uchwały zakłada wprowadzenie opłat za parkowanie.

Parkingi Park & Ride powstać mają także: przy Rondzie Kujawskim, na Przylesiu, przy Węźle Zachodnim oraz w Lesie Gdańskim. Projekt uchwały zakłada, że za pozostawienie pojazdu będzie obowiązywać opłata za parkowanie. Wykup biletu będzie jednocześnie upoważniał do korzystania z komunikacji miejskiej. Jeżeli pozostawimy pojazd na godzinę to zapłacimy aż 6 zł, czyli więcej niż wynosi opłata w strefie płatnego parkowania. W przypadku, gdy samochodem przyjedzie jednak 5 osób na 9 godzin to zapłacą oni łącznie 25,50 zł, przy czym cała piątka będzie mogła korzystać z komunikacji publicznej. Szczegółowo honorowania biletów z Park & Ride w komunikacji zbiorowej uchwała nie opisuje.

 

Infrastruktura Park & Ride w tym roku jeszcze nie powstanie, więc są to założenia przyszłościowe.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Czy czeka nas w polskiej polityce nowa jakość?

  Przed ślubowaniem parlamentarzystów prezydent Andrzej Duda apelował do posłów, aby w tej kadencji, która się rozpoczyna właśnie dzisiaj, unikać radykalnego języka. Kilkadziesiąt minut później na marszałka Sejmu wybrano Elżbietę Witek (będzie to zatem kontynuacja na tej funkcji) w stosunku 235 za, do 11 przeciw (posłowie Konfederacji) i 134 głosach wstrzymujących (pozostałe kluby opozycyjne). Jak skomentował to marszałek senior Antoni Macierewicz, wybór marszałka przy takim stosunku głosów dawno nie miał miejsca.

  Etykiety: Sejm RP
 • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

  Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas