Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSypniewski: Płacenie za brak pracy jest niemoralne

Sypniewski: Płacenie za brak pracy jest niemoralne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 kwiecień 2019 17:46

Marcin Sypniewski, lider partii Korwin w województwie kujawsko-pomorskim wezwał prezydenta Bydgoszczy i radnych do wycofania się pomysłu zrekompensowania strajkującym nauczycielom poprzez ,,nagrody” utraconego wynagrodzenia. Zmiany w uchwale, które umożliwią takie działanie, mają być procedowane na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy.

- Apeluje do prezydenta i radnych, żeby wycofali się z pomysłu zwiększenia funduszu nagród dla bydgoskich szkół, jest to de facto wypłacanie wynagrodzenia za czas strajku – apelował Marcin Sypniewski - Nie można płacić za brak pracy – jest to niemoralne i nieuczciwe, bo jak można wypłacać wynagrodzenie za czas w którym się nie pracuje. Ludzie tego nie rozumieją, dlaczego ktoś kto nie pracuje ma dostać pieniądze i to na dodatek w formie nagrody. Są to nagrody za brak pracy. Po drugie jest to nielegalne, żaden przepis prawa nie pozwala na wypłacanie wynagrodzenia za czas strajku. Tutaj władze miasta próbują na radnych wymusić podjęcie uchwały, która jest ominięciem prawa.

 

W jego opinii jest to zła decyzja - Jest to decyzja nieodpowiedzialna, ponieważ jeżeli raz wypłacimy wynagrodzenie za strajk, to kolejne grupy będą domagać się tego samego.

 

Zapytaliśmy Sypniewskiego, który uważa, że to jest działanie nielegalne, czy w takim wypadu może chodzić o to, aby wojewoda musiał unieważnić ten akt, co przez popierających strajk będzie zapewne odebrane niezbyt popularnie - Będzie znowu przepychanka, że Platforma chciała dać pieniądze a PiS nie chciał. Po drugie nie jest dobre wydawanie aktu prawa miejscowego, który jest sprzeczny z prawem – odpowiedział Marcin Sypniewski, który zasugerował, że jeżeli Rada Miasta uchwałę jutro przyjmie, to powinny się jej przyjrzeć Regionalna Izba Obrachunkowa i Wojewoda w trybie nadzoru.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Morawiecki: W obecnej sytuacji wszyscy powinni współpracować ponad podziałami

    W środę w Sejmie odbyła się debata o sytuacji epidemicznej w kraju, w związku ze zgłoszonym przez rząd projektem ustawy, który ma m.in. ustawowo rozstrzygnąć kwestię nakazu noszenia maseczek oraz usprawnić funkcjonowanie służby zdrowia. Z mównicy premierem Mateusz Morawiecki apelował o działanie ponad podziałami politycznymi, z uwagi na to, że Polska znalazła się w kryzysie.

  • Rekordowy wzrost zachorowań, ale epidemia może zwalniać tempa

    W środę 21 października stwierdzono 10.040 przypadków zachorowań na COVID-19 w Polsce, z czego 771 w naszym województwie – co jest z punktu widzenia naszego regionu nowym rekordem i znacznym wzrostem. Stwierdzono dzisiaj również 7 zgonów w kujawsko-pomorskim, natomiast liczba ozdrowieńców przekroczyła 2 tys.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu