Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSypniewski: Płacenie za brak pracy jest niemoralne

Sypniewski: Płacenie za brak pracy jest niemoralne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 kwiecień 2019 17:46

Marcin Sypniewski, lider partii Korwin w województwie kujawsko-pomorskim wezwał prezydenta Bydgoszczy i radnych do wycofania się pomysłu zrekompensowania strajkującym nauczycielom poprzez ,,nagrody” utraconego wynagrodzenia. Zmiany w uchwale, które umożliwią takie działanie, mają być procedowane na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy.

- Apeluje do prezydenta i radnych, żeby wycofali się z pomysłu zwiększenia funduszu nagród dla bydgoskich szkół, jest to de facto wypłacanie wynagrodzenia za czas strajku – apelował Marcin Sypniewski - Nie można płacić za brak pracy – jest to niemoralne i nieuczciwe, bo jak można wypłacać wynagrodzenie za czas w którym się nie pracuje. Ludzie tego nie rozumieją, dlaczego ktoś kto nie pracuje ma dostać pieniądze i to na dodatek w formie nagrody. Są to nagrody za brak pracy. Po drugie jest to nielegalne, żaden przepis prawa nie pozwala na wypłacanie wynagrodzenia za czas strajku. Tutaj władze miasta próbują na radnych wymusić podjęcie uchwały, która jest ominięciem prawa.

 

W jego opinii jest to zła decyzja - Jest to decyzja nieodpowiedzialna, ponieważ jeżeli raz wypłacimy wynagrodzenie za strajk, to kolejne grupy będą domagać się tego samego.

 

Zapytaliśmy Sypniewskiego, który uważa, że to jest działanie nielegalne, czy w takim wypadu może chodzić o to, aby wojewoda musiał unieważnić ten akt, co przez popierających strajk będzie zapewne odebrane niezbyt popularnie - Będzie znowu przepychanka, że Platforma chciała dać pieniądze a PiS nie chciał. Po drugie nie jest dobre wydawanie aktu prawa miejscowego, który jest sprzeczny z prawem – odpowiedział Marcin Sypniewski, który zasugerował, że jeżeli Rada Miasta uchwałę jutro przyjmie, to powinny się jej przyjrzeć Regionalna Izba Obrachunkowa i Wojewoda w trybie nadzoru.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.