Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSypniewski: Płacenie za brak pracy jest niemoralne

Sypniewski: Płacenie za brak pracy jest niemoralne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 kwiecień 2019 17:46

Marcin Sypniewski, lider partii Korwin w województwie kujawsko-pomorskim wezwał prezydenta Bydgoszczy i radnych do wycofania się pomysłu zrekompensowania strajkującym nauczycielom poprzez ,,nagrody” utraconego wynagrodzenia. Zmiany w uchwale, które umożliwią takie działanie, mają być procedowane na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy.

- Apeluje do prezydenta i radnych, żeby wycofali się z pomysłu zwiększenia funduszu nagród dla bydgoskich szkół, jest to de facto wypłacanie wynagrodzenia za czas strajku – apelował Marcin Sypniewski - Nie można płacić za brak pracy – jest to niemoralne i nieuczciwe, bo jak można wypłacać wynagrodzenie za czas w którym się nie pracuje. Ludzie tego nie rozumieją, dlaczego ktoś kto nie pracuje ma dostać pieniądze i to na dodatek w formie nagrody. Są to nagrody za brak pracy. Po drugie jest to nielegalne, żaden przepis prawa nie pozwala na wypłacanie wynagrodzenia za czas strajku. Tutaj władze miasta próbują na radnych wymusić podjęcie uchwały, która jest ominięciem prawa.

 

W jego opinii jest to zła decyzja - Jest to decyzja nieodpowiedzialna, ponieważ jeżeli raz wypłacimy wynagrodzenie za strajk, to kolejne grupy będą domagać się tego samego.

 

Zapytaliśmy Sypniewskiego, który uważa, że to jest działanie nielegalne, czy w takim wypadu może chodzić o to, aby wojewoda musiał unieważnić ten akt, co przez popierających strajk będzie zapewne odebrane niezbyt popularnie - Będzie znowu przepychanka, że Platforma chciała dać pieniądze a PiS nie chciał. Po drugie nie jest dobre wydawanie aktu prawa miejscowego, który jest sprzeczny z prawem – odpowiedział Marcin Sypniewski, który zasugerował, że jeżeli Rada Miasta uchwałę jutro przyjmie, to powinny się jej przyjrzeć Regionalna Izba Obrachunkowa i Wojewoda w trybie nadzoru.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

  Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

 • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

  Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

 • Ponad 1,1 mln chorych na COVID [raport]

  Jak w każdą sobotę staramy się przygotować zestawienie danych na temat koronawirusa. W czwartek 2 kwietnia liczba osób zarażonych na świecie przekroczyła barierę 1 mln, dzisiaj jest to już ponad 1,1 mln, natomiast liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 61 tys. Gdyby porównać stan z 1 marca do 30 marca, to dynamika wzrostu zgonów wyniosła 1287% i wszystko wskazuje, że równie wysoka może być w kwietniu. Pokazuje to tylko, że COVID-19 nie można lekceważyć.

  Etykiety: koronawirus covid19
 • Rozbieżne informacje ministerstwa i szpitala co do liczby ofiar COVID-19

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o pierwszej ofierze koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim – chodzi o 80-letnią kobietę, która leczyła się od niedzieli w Regionalnym Szpitalu w Grudziądzu. Szpital poinformował natomiast o dwóch ofiarach COVID-19.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu