Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStrajk nauczycieli zapowiada się jako temat dominujący na sesji Rady Miasta

Strajk nauczycieli zapowiada się jako temat dominujący na sesji Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 kwiecień 2019 11:38

Skala strajku pracowników oświaty sprawia, że jest to jeden z najważniejszych tematów w kraju, wszystko wskazuje, że również jutro (środa) na sesji Rady Miasta Bydgoszczy będzie to temat dominujący, bowiem radnym przyjdzie podjąć dość istotną dla strajkujących decyzję.

Zgodnie z prawem za czas strajku nie przysługują wynagrodzenia. Prezydent Rafał Bruski zapewnił w liście otwartym, że chce wyrównać strajkującym straty poprzez pozostawienie środków finansowych w dyspozycji szkoły. Stracone dochody mogliby uzyskać poprzez organizację zajęć dodatkowych z uczniami.

 

Pojawił się też pomysł, aby zwiększyć zakres nagród przyznawanych przez dyrektorów szkół oraz prezydenta. Pod koniec marca Rada Miasta Bydgoszczy umożliwiła przyznawanie nagród dyrektorów i prezydenta, ale oba organy dysponowałyby zaledwie 1% przeznaczoną na specjalny fundusz nagród z budżetu Miasta Bydgoszczy. Jutro pod głosowanie ma zostać poddana korekta, która zniesie 1% próg, przez co dyrektorzy i prezydent będą mieli większe możliwości przyznawania nagród.

 

Pomysł popierają zwolennicy trwającego strajku. Z informacji jakie do nas docierają z mniejszych gmin, tam z uwagi na uciekające przychody, dalszy strajk staje pod znakiem zapytania. Przeciwni takiemu rozwiązaniu są natomiast radni PiS-u - "Nagradzani" będą nie ci, którzy pracują za trzech, a ci, którzy ten cały bałagan spowodowali – nie kryje oburzenia pomysłem rady Paweł Bokiej, który przypomina iż jest część nauczycieli którzy chociażby dla przeprowadzenia egzaminów do strajku się nie włączyli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 09.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –280

- liczba osób hospitalizowanych – 201
- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8827

- liczba osób objętych nadzorem – 639

- liczba pobranych próbek – 5834

- liczba ozdrowieńców - 11

- liczba zgonów – 6

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu