Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStrajk nauczycieli zapowiada się jako temat dominujący na sesji Rady Miasta

Strajk nauczycieli zapowiada się jako temat dominujący na sesji Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 kwiecień 2019 11:38

Skala strajku pracowników oświaty sprawia, że jest to jeden z najważniejszych tematów w kraju, wszystko wskazuje, że również jutro (środa) na sesji Rady Miasta Bydgoszczy będzie to temat dominujący, bowiem radnym przyjdzie podjąć dość istotną dla strajkujących decyzję.

Zgodnie z prawem za czas strajku nie przysługują wynagrodzenia. Prezydent Rafał Bruski zapewnił w liście otwartym, że chce wyrównać strajkującym straty poprzez pozostawienie środków finansowych w dyspozycji szkoły. Stracone dochody mogliby uzyskać poprzez organizację zajęć dodatkowych z uczniami.

 

Pojawił się też pomysł, aby zwiększyć zakres nagród przyznawanych przez dyrektorów szkół oraz prezydenta. Pod koniec marca Rada Miasta Bydgoszczy umożliwiła przyznawanie nagród dyrektorów i prezydenta, ale oba organy dysponowałyby zaledwie 1% przeznaczoną na specjalny fundusz nagród z budżetu Miasta Bydgoszczy. Jutro pod głosowanie ma zostać poddana korekta, która zniesie 1% próg, przez co dyrektorzy i prezydent będą mieli większe możliwości przyznawania nagród.

 

Pomysł popierają zwolennicy trwającego strajku. Z informacji jakie do nas docierają z mniejszych gmin, tam z uwagi na uciekające przychody, dalszy strajk staje pod znakiem zapytania. Przeciwni takiemu rozwiązaniu są natomiast radni PiS-u - "Nagradzani" będą nie ci, którzy pracują za trzech, a ci, którzy ten cały bałagan spowodowali – nie kryje oburzenia pomysłem rady Paweł Bokiej, który przypomina iż jest część nauczycieli którzy chociażby dla przeprowadzenia egzaminów do strajku się nie włączyli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas