Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProblemy PESA. Niemcy zastępują pociągi

Problemy PESA. Niemcy zastępują pociągi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 11 kwiecień 2019 07:18
Problemy PESA. Niemcy zastępują pociągi Kadr z materiału promocyjnego

Deutsche Bahn wycofuje pociągi PESA Link w Nadrenii Północnej-Westfalii z dwóch linii. Powodem takiego kroku jest zbyt duża awaryjność. Do obsługi tych linii przewoźnik przywrócił starsze składy. O problemach w niemieckim regionie piszą media niemieckie i czeskie.

 

Najprawdopodobniej przyczyną problemów są błędy w oprogramowaniu, dochodzić miało do sytuacji, iż pociągi zatrzymywały się w trakcie jazdy. Powodowało to utrudnienia w ruchu kolejowym, stąd też przewoźnik zdecydował się na dość radykalny krok jakim było wycofanie wyprodukowanych w Polsce pociągów z eksploatacji. Niemiecki przewoźnik jest w kontakcie z technikami PESA.

 

Ostatnio problemy z produktami PESA pojawiły się też w Polsce. PKP Intecity informował o problemach z realizacją niektórych połączeń po 18 kwietnia i po 1 maja, z powodu uszkodzenia poszycia struktury siedmiu pociągów PESA Dart.

 

Aktualizacja 12 kwietnia

Do sprawy odnosi się PESA Bydgoszcz oraz DB Regio.

 

 

W tej chwili DB eksploatuje 36 LINK w Dortmundzie i 6 we Frankfurcie. Nie ma mowy o ich wycofywaniu z ruchu - pojazdy wożą pasażerów zgodnie z planem, a występujące problemy to drobne usterki, typowe dla pierwszego okresu eksploatacji i są na bieżąco usuwane przez serwis PESA - informuje Maciej Grześkowiak z PESA.

 

 

Jako operator sieci Sauerland zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności wobec pasażerów i klientów, zawsze staramy się spełniać nasze standardy jakościowe. Jako niezawodny partner kontraktowy jesteśmy w stałym, konstruktywnym kontakcie z NWL. Ze strony PESA oczekujemy szybkiego rozwiązania i usunięcia problemów technicznych. DB jako zleceniodawca producenta pojazdów ściśle współpracuje w tej kwestii z PESA. Do czasu rozwiązania problemów, poza pojazdami LINK na tych liniach będą wykorzystywane pociągi zastępcze, a pasażerów przepraszamy za powstałe w ten sposób utrudnienia - informuje Heiner Spannuth, dyrektor komunikacyjny DB Regio.

 

 

 

 

 

W tej chwili DB eksploatuje 36 LINK w Dortmundzie i 6 we Frankfurcie. Nie ma mowy o ich wycofywaniu z ruchu - pojazdy wożą pasażerów zgodnie z planem, a występujące problemy to drobne usterki,  typowe dla pierwszego okresu eksploatacji i są na bieżąco usuwane przez serwis PESA.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia dokonała niemożliwego

    Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

  • Skrót derbów Bydgoszczy

    W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

  • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

    11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

  • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

    Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas