Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS ,,wystawą smoleńską” oddaje punkty na starcie kampanii wyborczej

PiS ,,wystawą smoleńską” oddaje punkty na starcie kampanii wyborczej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 kwiecień 2019 23:36

Trudno bronić eksponowanej w Urzędzie Wojewódzkim wystawy poświęconej wydarzeniom po katastrofie smoleńskiej. Natomiast jej krytyki nie można całkowicie sprowadzić do kwestii wolności wypowiedzi autora, bowiem kontrowersje budzą zdjęcia transparentów, które nie są powodem do chwały. Autor wystawy eksponując je, widocznie uznał, że jednak stwierdzenia jak ,,Komoróski” (pisownia oryginalna z transparentu), albo ,,Smoleńsk to zbrodnia bandy Tuska” bez przedstawienia dowodów, to rzeczy warte przypominania.

 

Na pewno pojawienie się tej wystawy na spotkaniu w sprawie terenów pozachemowskich to był faux-pas. Zresztą większość osób związanych z PiS z którymi rozmawiałem, nawet nie próbowała bronić tej wystawy. W tego typu sytuacjach kryzysowych ważne są pierwsze decyzje – można było wyrazić ubolewanie i zapewne w poniedziałek o sprawie nikt by już nie pamiętał, zważywszy na to, iż tematem numer jeden będzie strajk nauczycieli lub porozumienie jeżeli uda się jeszcze dogadać związkowcom z rządem.

 

Postanowiono jednak stanąć w obronie tej wystawy, chociażby tutaj na wysokości zadania stanęło Radio PiK atakując oburzonych wystawą posłów Platformy Obywatelskiej. Tym samym dano ,,paliwo” politykom Koalicji Europejskiej, które zapewne będą chętnie wykorzystali w kampanii wyborczej. Podjęte działania pozwolą jedynie zmobilizować żelazny elektorat, ale wybory wygrywa się poprzez docieranie do elektoratu umiarkowanego. Trudno będzie to jednak uczynić odgrzewając temat Smoleńska, poprzez sugerowanie, że Donald Tusk doprowadził do zamachu.

 

Żaden z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z naszego województwa w obronie tej wystawy nie stanął, ale to właśnie im się na podejmowanych przez niektórych działaczy działania może się oberwać w maju najbardziej. PiS oddaje cene punkty jednak poprzez tak błachą sprawę. Dzisiaj wybory wygrywa się jednak poprzez profesjonalizm, a nie ,,lizusostwo".

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas