Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS ,,wystawą smoleńską” oddaje punkty na starcie kampanii wyborczej

PiS ,,wystawą smoleńską” oddaje punkty na starcie kampanii wyborczej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 kwiecień 2019 23:36

Trudno bronić eksponowanej w Urzędzie Wojewódzkim wystawy poświęconej wydarzeniom po katastrofie smoleńskiej. Natomiast jej krytyki nie można całkowicie sprowadzić do kwestii wolności wypowiedzi autora, bowiem kontrowersje budzą zdjęcia transparentów, które nie są powodem do chwały. Autor wystawy eksponując je, widocznie uznał, że jednak stwierdzenia jak ,,Komoróski” (pisownia oryginalna z transparentu), albo ,,Smoleńsk to zbrodnia bandy Tuska” bez przedstawienia dowodów, to rzeczy warte przypominania.

 

Na pewno pojawienie się tej wystawy na spotkaniu w sprawie terenów pozachemowskich to był faux-pas. Zresztą większość osób związanych z PiS z którymi rozmawiałem, nawet nie próbowała bronić tej wystawy. W tego typu sytuacjach kryzysowych ważne są pierwsze decyzje – można było wyrazić ubolewanie i zapewne w poniedziałek o sprawie nikt by już nie pamiętał, zważywszy na to, iż tematem numer jeden będzie strajk nauczycieli lub porozumienie jeżeli uda się jeszcze dogadać związkowcom z rządem.

 

Postanowiono jednak stanąć w obronie tej wystawy, chociażby tutaj na wysokości zadania stanęło Radio PiK atakując oburzonych wystawą posłów Platformy Obywatelskiej. Tym samym dano ,,paliwo” politykom Koalicji Europejskiej, które zapewne będą chętnie wykorzystali w kampanii wyborczej. Podjęte działania pozwolą jedynie zmobilizować żelazny elektorat, ale wybory wygrywa się poprzez docieranie do elektoratu umiarkowanego. Trudno będzie to jednak uczynić odgrzewając temat Smoleńska, poprzez sugerowanie, że Donald Tusk doprowadził do zamachu.

 

Żaden z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z naszego województwa w obronie tej wystawy nie stanął, ale to właśnie im się na podejmowanych przez niektórych działaczy działania może się oberwać w maju najbardziej. PiS oddaje cene punkty jednak poprzez tak błachą sprawę. Dzisiaj wybory wygrywa się jednak poprzez profesjonalizm, a nie ,,lizusostwo".

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

  11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas