Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrawie 85 tys. pasażerów w pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Wracają loty do Szkocji

Prawie 85 tys. pasażerów w pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Wracają loty do Szkocji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 kwiecień 2019 14:26
Prawie 85 tys. pasażerów w pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Wracają loty do Szkocji Fot: Bartosz Bieliński

Port Lotniczy Bydgoszcz przedstawił informacje dotyczące liczby obsłużonych pasażerów w marcu - liczba 29.818 pasażerów daje wzrost o 9,2% w stosunku do marca 2018 roku. Od początku roku, do końca marca przez bydgoskie lotnisko przewinęło się prawie 85 tys. pasażerów, co daje wzrost do analogicznego okresu ubiegłego roku o 13,2%.

 

Wraz z końcem marca w branży lotniczej rozpoczyna się sezon turystyczny, przez co istnieje duża szansa, że kolejne trzy miesiące będą jeszcze lepsze. Wczoraj po przerwie linie lotnicze RyanAir wznowiły loty do Szkocji, samoloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz na lotnisko Glasgow Prestwick będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. 26 kwietnia natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą sezonowe połączenie z Lwowem na Ukrainie, które realizowane będzie dwa razy w tygodniu. RyanAir zwiększy również w tym okresie liczbę połączeń z Londynem.

 

Do stolicy Wielkiej Brytanii będziemy mogli polecieć codziennie (lotnisko Stansted), natomiast dodatkowo RyanAir trzy razy w tygodniu zrealizuje połączenie z drugim londyńskim lotniskiem Luton. Codziennie możemy dotrzeć również niemieckimi liniami Lufthansa do Frankfurtu.

 

Sezon czarterowy na bydgoskim lotnisku rozpocznie się pod koniec maja.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Jest decyzja środowiskowa dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-10

    W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała decyzję środowiskową dla realizacji odcinka drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, oznacza to, że prace przygotowawcze decyzji dobiegają już końca i po znalezieniu finansowania będzie można rozpocząć już prace budowę.

  • ,,Jest prawdą, że Wielki Post to okres pokuty”

    Dzisiaj przypada w Kościele katolickim Środa Popielcowa, będąca początkiem Wielkiego Postu, okresu dla katolików szczególnego, ale także dla prawosławnych, którzy Wielki Post rozpoczną kilka dni później. Ciekawie o istocie Wielkiego Postu mówił kazaniu z 17 lutego 1991 roku założyciel Bractwa św. Piusa X, francuski abp. Marcel Lefebvre. Przytaczamy fragmenty kazania.

Wiadomości z regionu