Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrawie 85 tys. pasażerów w pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Wracają loty do Szkocji

Prawie 85 tys. pasażerów w pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Wracają loty do Szkocji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 kwiecień 2019 14:26
Prawie 85 tys. pasażerów w pierwsze trzy miesiące 2019 roku. Wracają loty do Szkocji Fot: Bartosz Bieliński

Port Lotniczy Bydgoszcz przedstawił informacje dotyczące liczby obsłużonych pasażerów w marcu - liczba 29.818 pasażerów daje wzrost o 9,2% w stosunku do marca 2018 roku. Od początku roku, do końca marca przez bydgoskie lotnisko przewinęło się prawie 85 tys. pasażerów, co daje wzrost do analogicznego okresu ubiegłego roku o 13,2%.

 

Wraz z końcem marca w branży lotniczej rozpoczyna się sezon turystyczny, przez co istnieje duża szansa, że kolejne trzy miesiące będą jeszcze lepsze. Wczoraj po przerwie linie lotnicze RyanAir wznowiły loty do Szkocji, samoloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz na lotnisko Glasgow Prestwick będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. 26 kwietnia natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą sezonowe połączenie z Lwowem na Ukrainie, które realizowane będzie dwa razy w tygodniu. RyanAir zwiększy również w tym okresie liczbę połączeń z Londynem.

 

Do stolicy Wielkiej Brytanii będziemy mogli polecieć codziennie (lotnisko Stansted), natomiast dodatkowo RyanAir trzy razy w tygodniu zrealizuje połączenie z drugim londyńskim lotniskiem Luton. Codziennie możemy dotrzeć również niemieckimi liniami Lufthansa do Frankfurtu.

 

Sezon czarterowy na bydgoskim lotnisku rozpocznie się pod koniec maja.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu