Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

W XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 kwiecień 2019 10:58

Peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Diecezji Bydgoskiej powoli dobiega końca. Rozpoczęła się ona 1 września, a zakończy w najbliższą niedzielę. We wtorek obraz przybył do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskich. Wczoraj przypadła dokładnie XV rocznica śmierci papieża Polaka św. Jana Pawła II. W godzinie jego śmierci przed obrazem odbywało się nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.

Nabożeństwo rozpoczęło się od odśpiewania związanej z Apelem Jasnogórskim antyfony maryjnej. Prowadzący Apel Jasnogórski Paulin podkreślał, że bydgoska parafia stała się na tą chwilę ,,małą Jasną Górą”.

 

- Kiedy patrzymy na Ciebie matko na tym jasnogórskim wizerunku, to choć wielu z nas powie dzisiaj przybyła do nas Matka Boża, to tak naprawdę Ty przyniosłaś nam na powrót Jezusa – mówił Paulin w rozważaniu - Bo całe Twoje wielkie życie, wielkość Twojego życia polegała na tym, że zechciałaś być matką Jezusa. Dzisiaj jesteśmy tutaj z wdzięczność, że przyjęłaś to wielkie zadanie, tą wielką odpowiedzialność, aby wychować bożego syna tutaj na ziemi.

 

Nie sposób było by uniknąć nawiązań do postaci św. Jana Pawła II – Dzisiaj Maryjo chcemy wspomnieć, chyba największego ze słów Twoich, świętego dziś Jana Pawła II. To on przez całe swoje życie wierni temu hasłu, które przybrał ,,Totus Tuus”, zawsze i wszędzie wychwalał Twoją wielkość i synowskie przywiązanie do Ciebie. Sam już nie miał ziemskiej matki od wczesnych lat młodości i może dlatego tak dobrze przylgnął do Twojego serca. My chcemy uczyć się od niego tego całkowitego zawierzenia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu