Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

W XIV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 kwiecień 2019 10:58

Peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Diecezji Bydgoskiej powoli dobiega końca. Rozpoczęła się ona 1 września, a zakończy w najbliższą niedzielę. We wtorek obraz przybył do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskich. Wczoraj przypadła dokładnie XV rocznica śmierci papieża Polaka św. Jana Pawła II. W godzinie jego śmierci przed obrazem odbywało się nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.

Nabożeństwo rozpoczęło się od odśpiewania związanej z Apelem Jasnogórskim antyfony maryjnej. Prowadzący Apel Jasnogórski Paulin podkreślał, że bydgoska parafia stała się na tą chwilę ,,małą Jasną Górą”.

 

- Kiedy patrzymy na Ciebie matko na tym jasnogórskim wizerunku, to choć wielu z nas powie dzisiaj przybyła do nas Matka Boża, to tak naprawdę Ty przyniosłaś nam na powrót Jezusa – mówił Paulin w rozważaniu - Bo całe Twoje wielkie życie, wielkość Twojego życia polegała na tym, że zechciałaś być matką Jezusa. Dzisiaj jesteśmy tutaj z wdzięczność, że przyjęłaś to wielkie zadanie, tą wielką odpowiedzialność, aby wychować bożego syna tutaj na ziemi.

 

Nie sposób było by uniknąć nawiązań do postaci św. Jana Pawła II – Dzisiaj Maryjo chcemy wspomnieć, chyba największego ze słów Twoich, świętego dziś Jana Pawła II. To on przez całe swoje życie wierni temu hasłu, które przybrał ,,Totus Tuus”, zawsze i wszędzie wychwalał Twoją wielkość i synowskie przywiązanie do Ciebie. Sam już nie miał ziemskiej matki od wczesnych lat młodości i może dlatego tak dobrze przylgnął do Twojego serca. My chcemy uczyć się od niego tego całkowitego zawierzenia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Jest decyzja środowiskowa dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-10

    W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała decyzję środowiskową dla realizacji odcinka drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, oznacza to, że prace przygotowawcze decyzji dobiegają już końca i po znalezieniu finansowania będzie można rozpocząć już prace budowę.

  • ,,Jest prawdą, że Wielki Post to okres pokuty”

    Dzisiaj przypada w Kościele katolickim Środa Popielcowa, będąca początkiem Wielkiego Postu, okresu dla katolików szczególnego, ale także dla prawosławnych, którzy Wielki Post rozpoczną kilka dni później. Ciekawie o istocie Wielkiego Postu mówił kazaniu z 17 lutego 1991 roku założyciel Bractwa św. Piusa X, francuski abp. Marcel Lefebvre. Przytaczamy fragmenty kazania.

Wiadomości z regionu