Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCoraz bliżej do Misterium Męki Pańskiej

Coraz bliżej do Misterium Męki Pańskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 31 marzec 2019 08:17

Po raz XIX w niedzielę palmową (14 kwietnia) w Fordońskiej Dolinie Śmierci odegrane zostanie Misterium Męki Pańskiej. Jak co roku będzie ono wyjątkowe, bowiem co roku przygotowywane jest coś nowego, choć jest to przecież przypomnienie tego samego wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, ostatniej drogi Jezusa Chrystusa.

 

Nie jest to jedyne Misterium Męki Pańskiej przygotowywane w naszym regionie, ale na pewno mające swój unikalny charakter. Samo miejsce, gdzie odbywa się to Misterium, Fordońska Dolina Śmierci, w której kilkadziesiąt lat temu w czasie II wojny światowej zamordowano niewinnych, nadaje temu wydarzeniu specyficznego charakteru.

 

Misterium przygotowywane było od kilku miesięcy, a efekt końcowy zobaczymy we wspomniany 14 kwietnia. Co roku przygotowywany jest unikalny scenariusz, który pozwala widzowi skupić swoją uwagę na przygotowanym przez autorów wątku. Rok temu były to losy Zacheusza, w Piśmie Świętym postaci dalszoplanowej, dwa lata temu autorzy skupili się na wątku współczesnym.

 

 

Tegoroczne hasło Misterium Męki Pańskiej to ,,Przyjacielu...”. W najbliższych dniach autorzy zdradzą zapewne kilka wątków z tegorocznego scenariusza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu