Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWysokość bonifikat to temat zamknięty? Niekoniecznie

Wysokość bonifikat to temat zamknięty? Niekoniecznie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 10 marzec 2019 19:07

Na środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni odrzucili projekt klubu Prawa i Sprawiedliwości, aby zwiększyć wysokość bonifikat za przekształcenia wieczyste z 60% na 98%. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponowne głosowanie w tej sprawie odbędzie się pod koniec marca.

Dzień przed złożeniem wniosku o nadzwyczajną sesję, klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości skierował projekt uchwały dotyczącej zwiększenia poziomu bonifikat do 98%, który w szczegółach różnił się od tego, który był przedmiotem obrad nadzwyczajnej sesji.

 

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Jarosław Wenderlich informuje nas, że jego klub oczekuje, że projekt złożony przez PiS 27 lutego będzie przedmiotem obrad kolejnej roboczej sesji Rady Miasta, czyli planowanej na ostatnią środę marca.

 

Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że radni nad kwestią bonifikat pochylą się jeszcze raz, choć wydaje się mało prawdopodobne, aby większość składu Rady Miasta swój pogląd zmieniała.

 

W obliczeń prezydenta Rafała Bruskiego wynika, że bonifikata na poziomie 60% (obowiązująca), pozwala mieszkańcom nabyć nieruchomość za 8% wartości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu