Jesteś tutaj: HomeBydgoszczListy przychodzą z dużym opóźnieniem, bo nie ma komu ich dostarczyć

Listy przychodzą z dużym opóźnieniem, bo nie ma komu ich dostarczyć

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 luty 2019 18:51

Od kilku miesięcy mówi się o tym, że w Polsce są wakaty jeżeli chodzi o listonoszy, ten problem szczególnie odczuwalny jest w gminie Białe Błota, gdzie jak skarżą się mieszkańcy, niekiedy listy przychodzą np. z dwutygodniowym opóźnieniem. Poczta Polska szuka listonoszy, ale nie ma zbytnio chętnych.

Jeżeli ktoś chciałby pracować w charakterze listonosza w gminie Białe Błota, to Poczta Polska przyjmie go z otwartymi rękami – słyszymy.

 

- Poczta Polska, podobnie jak inne duże firmy sieciowe – centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, operatorzy logistyczni, duże zakłady produkcyjne, zmaga się z wyzwaniami wynikającymi z trudnej sytuacji na rynku pracy. Dotyczy to zwłaszcza obszarów aglomeracyjnych w tym również w województwie kujawsko-pomorskim – informuje nas Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej - W rejonach doręczeń urzędu pocztowego Białe Błota kierujemy do wsparcia służby doręczeń listonoszy z innych urzędów pocztowych oraz dodatkowych pracowników zatrudnionych na umowy-zlecenia.

 

Poczta Polska informuje nas, że od marca ubiegłego roku we współpracy z Urzędem Gminy i sołectwem Łochowo, w którym mieści się Urząd Pocztowy, poszukiwane są osoby do pracy w charakterze listonosza, jak widać chętnych jednak zbytnio nie ma. Jak wynika z danych dotyczących rynku pracy, uposażenia listonoszów są niższe od pracowników sklepów wielkopowierzchniowych, których także brakuje. Praca w gminie Białe Błota, o niezbyt zwartej zabudowie, jest natomiast trudniejsza niż niż w przypadku miasta. Poczta Polska póki co poprosiła mieszkańców o ułatwienie pracy donosicielom poprzez właściwe oznaczenie posesji - Prawidłowo oznaczona numeracja posesji umożliwia nie tylko dużo sprawniejsze działanie listonoszy, także innych podmiotów, jak pogotowie ratunkowe czy straż pożarna. Natomiast skrzynki oddawcze powinny być umieszczone w miejscu dostępnym dla uczestników procesu doręczania korespondencji. Jest to bardzo istotny element rynku usług pocztowych, który umożliwia operatorom pocztowym skuteczne i szybkie wykonywanie usług, a klientom wygodny i bezpieczny dostęp do przesyłek.

 

Poinformowano nas również, iż toczą się negocjacje z potencjalnym najemcom nowej siedziby Poczty Polskiej w Łochowie. Obecna lokalizacja zdaniem mieszkańców nie spełnia wszystkich norm.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu