Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPlac Piastowski parkiem?

Plac Piastowski parkiem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 luty 2019 00:17
Plac Piastowski 1916-1917 Plac Piastowski 1916-1917 Fot: fotopolska.eu

Tradycje handlowe Placu Piastowskich sięgają przynajmniej stu lat, kiedyś było to jednak miejsce również o walorach rekreacyjnych. Najwyższa pora, aby w końcu na poważnie potraktować pytanie, co dalej z tym miejscem? Okazją do tego będzie jutrzejsza sesja Rady Miasta Bydgoszczy.

Okazją, bowiem radni będą głosowań nad odkupem od PKN Orlen działki przylegającej na północ od targowiska, na której w przeszłości znajdowała się stacja benzynowa. Jak tłumaczy Miejska Pracownia Urbanistyczna, chodzi o uporządkowanie spraw własnościowych tego miejsca, aby stał się to ostatecznie całkowicie plac publiczny. Wówczas będzie można zdecydować co w tym miejscu dalej.

 

Z jednej strony działa w tym miejscu targowisko, którego likwidacja zapewne wywołała by jakieś głosy sprzeciwu. Ratusz nie wyklucza, że działka po dawnej stacji paliw, mogłaby zostać włączona do targowiska, co jakimś stopniu przyniosłoby poprawę estetyki

 

Są jednak z drugiej strony oczekiwania znacznie bardziej radykalnych działań, na rzecz poprawy estetyki Placu Piastowskich, poprzez utworzenie w miejscu targowiska terenów rekreacyjnych. W uzasadnieniu do jutrzejszej uchwały MPU wplata propozycję utworzenia w miejscu targowiska miejsca rekreacji z funkcją handlu o profilu warzywnym. Tak daleko idące deklaracje nie będą jeszcze jutro podejmowane, ale kiedyś trzeba będzie w końcu podjąć jakieś decyzje, w jakim kierunku ma się kształtować przyszłość Placu Piastowskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu