Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo przejście czeka tylko na tragedię!

To przejście czeka tylko na tragedię!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 luty 2019 00:32

Przy ulicy Grunwaldzkiej, nieopodal rzeczki Flis, od kilku miesięcy funkcjonuje tymczasowe przejście dla pieszych – przynajmniej tak wynika z oznakowania. Szczególnie niebezpiecznie w tym miejscu jest po zmroku, wówczas przechodzenie przez dość ruchliwą jezdnie to wręcz rosyjska ruletka.

Od kilku miesięcy ciąg pieszy na mostku nad rzeczką Flis jest zamknięty, stąd też piesi muszą przejść na południową część jezdni. Żeby nie czynili tego ,,na dziko”, w tym miejscu powstało tymczasowe przejście dla pieszych. Niestety przypomina ono prowizorkę. Żółte oznakowanie poziome dzisiaj jest już ledwo widoczne. Znaki pionowe natomiast z punktu widzenia kierowcy są widoczne na ostatnią chwilę. Szczególnie niebezpiecznie robi się jednak po zmroku, gdy kierującemu może być ciężko dostrzec pieszego, bowiem to miejsce jest niedoświetlone.

 

Na szczęście do tej pory w tym miejscu nie doszło do żadnego incydentu i miejmy nadzieję, że drogowcy podejmą pilnie działania, na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dmuchajmy na zimne, aby niedopuścić do tragedii!

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu