Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz

W nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 luty 2019 18:11
W nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz Fot: UMB

- Z Bydgoszczy obsługiwane są Igrzyska Olimpijskie, to jest czego nie wie wielu bydgoszczan, ale to jest dla nas wielkie wyróżnienie – mówił prezydent Rafał Bruski, na konferencji prasowej poświęconej rozwojowi firmy Atos Global Delivery Center Polska, która zdecydowała się przenieść swoją główną siedzibę w Polsce z Warszawy do Bydgoszczy.

-  To jest globalna firma, która poprzez swoją markę świadczy pozytywnie o mieście – chwalił firmę Atos, prezydent Bydgoszczy – Cieszę się, że firma Atos docenia lokalizację Bydgoszczy i docenia ludzi, którzy tworzą tutaj siłę tej firmy i stąd wzmacnia swoją pozycję, spoglądając pozytywnie na nasze miasto. To jest zawsze bardzo dobra informacja.

 

Ato GDC Polska zatrudnia obecnie w naszym kraju około 5 tys. pracowników, z tego około 3,5 tys. w Bydgoszczy – Na decyzję o przeniesieniu siedziby głównej ATOS GDC Polska do Bydgoszczy miały wpływ dwa czynniki. Po pierwsze zatrudnienie 3,8 tys. pracowników. Bydgoska lokalizacja najbardziej się rozwija, daje najlepsze warunki rozwoju – powiedział Matthieu Fersing, szef Atosa w Polsce – W tej kluczowej lokalizacji będą obsługiwani najważniejsi klienci.

W 2019 roku ATOS GDC Polska pauje zatrudnić w Polsce około 1 tys. pracowników, z tego przewiduje się, że około 550 miejsc pracy powstanie nad Brdą.

 

- Tak wielka firma powoduje, że zainteresowanie i spoglądanie firm IT na nasze miasto jest zupełnie z innej perspektywy, także przez tych, którzy wiążą przyszłość właśnie z tą branżą – dodał prezydent Rafał Bruski – Każde Igrzyska Olimpijskie, które były organizowane w ostatnich latach, właśnie z tego miejsca są zarządzane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu