Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz

W nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 luty 2019 18:11
W nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz Fot: UMB

- Z Bydgoszczy obsługiwane są Igrzyska Olimpijskie, to jest czego nie wie wielu bydgoszczan, ale to jest dla nas wielkie wyróżnienie – mówił prezydent Rafał Bruski, na konferencji prasowej poświęconej rozwojowi firmy Atos Global Delivery Center Polska, która zdecydowała się przenieść swoją główną siedzibę w Polsce z Warszawy do Bydgoszczy.

-  To jest globalna firma, która poprzez swoją markę świadczy pozytywnie o mieście – chwalił firmę Atos, prezydent Bydgoszczy – Cieszę się, że firma Atos docenia lokalizację Bydgoszczy i docenia ludzi, którzy tworzą tutaj siłę tej firmy i stąd wzmacnia swoją pozycję, spoglądając pozytywnie na nasze miasto. To jest zawsze bardzo dobra informacja.

 

Ato GDC Polska zatrudnia obecnie w naszym kraju około 5 tys. pracowników, z tego około 3,5 tys. w Bydgoszczy – Na decyzję o przeniesieniu siedziby głównej ATOS GDC Polska do Bydgoszczy miały wpływ dwa czynniki. Po pierwsze zatrudnienie 3,8 tys. pracowników. Bydgoska lokalizacja najbardziej się rozwija, daje najlepsze warunki rozwoju – powiedział Matthieu Fersing, szef Atosa w Polsce – W tej kluczowej lokalizacji będą obsługiwani najważniejsi klienci.

W 2019 roku ATOS GDC Polska pauje zatrudnić w Polsce około 1 tys. pracowników, z tego przewiduje się, że około 550 miejsc pracy powstanie nad Brdą.

 

- Tak wielka firma powoduje, że zainteresowanie i spoglądanie firm IT na nasze miasto jest zupełnie z innej perspektywy, także przez tych, którzy wiążą przyszłość właśnie z tą branżą – dodał prezydent Rafał Bruski – Każde Igrzyska Olimpijskie, które były organizowane w ostatnich latach, właśnie z tego miejsca są zarządzane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu