Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodpisano umowę na modernizację stadionu Polonii

Podpisano umowę na modernizację stadionu Polonii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 luty 2019 19:22

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę przyszłego roku stadion Polonii Bydgoszcz będzie miał nową trybunę. Dzisiaj w ratuszu podpisano umowę na wyczekaną modernizację tego obiektu sportowego.

- Budownictwo to jest sportowe wyzwanie – powiedział prezes bydgoskiej firmy EBUD Andrzej Wosik, która wykona za 21,5 mln zł inwestycje na Polonii. Plan inwestycyjny zakłada przebudowę trybuny wschodniej - ,,B”. Nowoczesna trybuna ma pomieścić 2,5 tys. widzów oraz spełniać wymogi zarówno Ekstraligi Żużlowej oraz Polskiego Związku Motorowego.

 

- Mamy rok na realizację tej inwestycji i nie przewidujemy opóźnień. Dla tej budowy najważniejsze jest by nie zakłócić działalności sportowej klubu i ukończyć ją w terminie - dodał Andrzej Wosik Prezes EBUD. Sektor „B” będzie przybliżony do toru, co powoli kibicom lepiej obserwować zmagania na torze i boisku.

 

Nowa trybuna będzie posiadać również infrastrukturę zaplecza dla zawodników, przy niej powstanie też nowy parking, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356
  • Jest decyzja środowiskowa dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-10

    W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała decyzję środowiskową dla realizacji odcinka drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, oznacza to, że prace przygotowawcze decyzji dobiegają już końca i po znalezieniu finansowania będzie można rozpocząć już prace budowę.

Wiadomości z regionu