Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodpisano umowę na modernizację stadionu Polonii

Podpisano umowę na modernizację stadionu Polonii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 luty 2019 19:22

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę przyszłego roku stadion Polonii Bydgoszcz będzie miał nową trybunę. Dzisiaj w ratuszu podpisano umowę na wyczekaną modernizację tego obiektu sportowego.

- Budownictwo to jest sportowe wyzwanie – powiedział prezes bydgoskiej firmy EBUD Andrzej Wosik, która wykona za 21,5 mln zł inwestycje na Polonii. Plan inwestycyjny zakłada przebudowę trybuny wschodniej - ,,B”. Nowoczesna trybuna ma pomieścić 2,5 tys. widzów oraz spełniać wymogi zarówno Ekstraligi Żużlowej oraz Polskiego Związku Motorowego.

 

- Mamy rok na realizację tej inwestycji i nie przewidujemy opóźnień. Dla tej budowy najważniejsze jest by nie zakłócić działalności sportowej klubu i ukończyć ją w terminie - dodał Andrzej Wosik Prezes EBUD. Sektor „B” będzie przybliżony do toru, co powoli kibicom lepiej obserwować zmagania na torze i boisku.

 

Nowa trybuna będzie posiadać również infrastrukturę zaplecza dla zawodników, przy niej powstanie też nowy parking, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas