Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota zakończyły sesje budżetową. Urzędnicy muszą liczyć się z cięciami pensji

Białe Błota zakończyły sesje budżetową. Urzędnicy muszą liczyć się z cięciami pensji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 styczeń 2019 21:46

W środę po południu dokończono sesję budżetową Rady Gminy Białe Błota, uchwalając dokument wieloletniej prognozy finansowej. Teraz uchwały budżetowe trafią do przebadania przez Regionalną Izbę Obrachunkową. W opinii współpracowników wójta, propozycja Rady Gminy może być przez RIO odrzucona, co dla gminny oznaczać będzie konsekwencje.

O burzliwych wtorkowych obradach pisaliśmy - Czy Białym Błotom grozi komisarz?

 

Obrady trwały, aż do północy, dlatego postanowiono sesję przerwać do środy godziny 15:00. Po wznowieniu uchwalono tylko wieloletnią perspektywę finansową, będącą konsekwencją uchwalonej jeszcze we wtorek uchwały budżetowej.

 

Na samym początku wicewójt Anna Jankowska-Cepak poinformowała radnych o konsekwencjach uchwalonego dzień wcześniej budżetu (z inicjatywy nieprzychylnego wójtowi klubu „Wybieram Gminę Białe Błota” ). O kwotę ponad 1,3 mln zł zmniejszony będzie budżet przeznaczony na utrzymanie dróg, co może doprowadzić do sytuacji, iż z powodu braku funduszy nie będzie możliwe odśnieżanie dróg. O 400 tys. zł zmniejszone będą wydatki na administrację, stąd też planuje się zmniejszyć fundusze na diety radnych (przypomnijmy, że we wtorek radni klubu „Wybieram Gminę Białe Błota” nie chcieli wprowadzić do porządku obrad uchwały obniżającej diety), a także o 350 tys. zł zmniejszone będą wynagrodzenia pracowników gminy. Urzędnicy muszą zatem liczyć się z tym, że ich pensje będą obniżone. Gmina zrezygnowała również z dotacji dla Policji na zakup nowego radiowozu.

 

Pozyskane zmniejszenia wydatków pozwoliły zwiększyć wydatki na budowę nowych dróg o wartości 2,7 mln zł, co było główną intencją zmian w budżecie klubu „Wybieram Gminę Białe Błota”.

 

W głosowaniu 12 głosami ,,za”, przy 4 ,,przeciw” uchwalono wieloletnią perspektywę finansową, która uwzględnia elementy uchwalono dzień wcześniej budżetu na 2019 rok.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu