Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSensacyjne odkrycie podczas budowy Teatru Kameralnego

Sensacyjne odkrycie podczas budowy Teatru Kameralnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 styczeń 2019 17:01
Sensacyjne odkrycie podczas budowy Teatru Kameralnego Fot: UMB

Archeolodzy nadzorujący budowę nowego Teatru Kameralnego (realizowana inwestycja zakładała rozbiórkę poprzedniego budynku) dokonali dość sensacyjnego odkrycia, odkryli bowiem pozostałości po drewnianej Bramie Miejskiej do Zamku Bydgoskiego.

O tym odkryciu dowiedzieliśmy się podczas sesji Rady Miasta Bydgoszczy, gdy zastępca prezydenta Michał Sztybel prezentował raport o realizowanych w mieście inwestycjach. Odkrycie śladów dawnej Bydgoszczy może bowiem nieco opóźnić realizację inwestycji, obecnie wymusiło bowiem chwilowe przerwanie prac.

 

Na rogu ulic Grodzkiej i Podwale archeolodzy z Robertem Grochowskim na czele odkryli konstrukcję bramy drewnianej z XVI wieku. Drewno zostanie poddane badaniom dendrologicznym, które mają pozwolić na dokładne określenie daty jej powstania. Archeolodzy natrafili również na pozostałości palisady oraz szczątki fortyfikacji. Najprawdopodobniej udało się też odkryć fragmenty mostu prowadzącego do zamku.

 

Lokalizacja zamku / pracownia architektoniczna Archigeum

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu