Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSenat nie wprowadził probydgoskich poprawek

Senat nie wprowadził probydgoskich poprawek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 styczeń 2019 20:00

W czwartek po południu Senat RP przyjął uchwalony przed tygodniem budżet państwa bez przyjmowania jakichkolwiek poprawek. Oznacza to, iż do wejścia budżetu na rok 2019 w życie, potrzebny jest już tylko podpis prezydenta Andrzeja Dudy. W bieżącym roku dochody mają wynieść 388,3 mld zł, wydatki 416,8 mld zł, natomiast maksymalny deficyt 28,5 mld zł.

W toku prac senatorowie zaproponowali szereg poprawek. Senator Andrzej Kobiak wnioskował o przekazanie 20 mln zł na rekultywacje terenów po byłym Zachemie, 500 mln zł na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 oraz 150 mln zł na modernizację linii kolejowych nr 18 i 203 w ciągu Bydgoszcz – Piła – Krzyż.

 

Kobiak zabiegał także o 100 mln zł na budowę nowej siedziby Akademii Muzycznej. Inwestycja ta zapisana jest w Kontrakcie Terytorialnym, ale jak wynika z wypowiedzi wicepremiera prof. Piotra Glińskiego, na razie nie zanosi się na to, aby była realizowana. Pozostałe poprawki senatora dotyczyły rozbudowy Filharmonii Pomorskiej, Opery Nova, budowy Centrum Sportowego Collegium Medicum oraz modernizacji drogi wodnej E-70.

 

Jak już wczoraj pisaliśmy, opiniująca wczoraj poprawki Komisja Budżetu i Finansów Publicznych wszystkie poprawki zgłoszone przez senatorów rozpatrzyła w rekordowym czasie 54 sekund. Głosowano jedynie wniosek o przyjęcie projektu budżetu bez poprawek, popartą przez mający większość klub Prawa i Sprawiedliwości. W rezultacie nad powyżej wymienionymi poprawkami nawet nie dyskutowano.

 

Dzisiaj Senat zagłosował za wnioskiem komisji o przyjęcie budżetu bez poprawek, przez co odbyło się również bez dyskusji nad poprawkami.

 

Prognozuje się, że wzrost PKB w 2019 roku wyniesie 3,8 proc.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Od soboty bez maseczek

  W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu