Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność

Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:10
Prezydent Gdańska nie żyje. Dzisiaj bydgoszczanie zbiorą się wyrazić solidarność Fot: Marcin Michroń / WOŚP

Stała się rzecz, której się można było najbardziej obawiać – w poniedziałek po południu zmarł w szpitalu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który został w niedziele raniony nożem w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj o godzinie 20:00 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zbiorą się bydgoszczanie chcący uczcić jego pamięć. Obecność zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Adamowicz został zaatakowany na scenie przed ,,Światełkiem do nieba”. Po akcji reanimacyjnej został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł 5-godzinną operację. Jeden z ciosów napastnika przebił jego serce.

 

Po wieści o śmierci Adamowicza rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP złożył jej założyciel Jerzy Owsiak - Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP.

 

Owsiak wskazuje na trudną sytuację w polskim społeczeństwie - W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat. Tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak się zakręciliśmy nawzajem, niewiarygodnie, tak się wzięliśmy za łby.

 

Dzisiaj o 20 przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zaplanowano Światełko do nieba dla Adamowicza. Obecny ma być prezydent Bydgoszczy, który również w niedziele kwestował z puszką. W wydarzeniu udział wezmą również członkowie bydgoskiego sztabu WOŚP.

 

Z szacunków z godziny 10, w Bydgoszczy w trakcie 27. Finału WOŚP zebrano 380 tys. zł, ta kwota będzie jednak wzrastać. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz wyposażenia w nowoczesny sprzęt medyczny szpitali dziecięcych. Jeden z nich znajduje się w Bydgoszczy.

 

Od wtorku w bydgoskim ratuszu (od godziny: 10) wyłożona zostanie Księga Kondolencyjna.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

 • Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata

  Niewiele brakowało, aby 4 września Faith Kipyegon, 26-letnia reprezentantka Kenii pobiła na zawodach w Brukseli rekord świata w biegu na 1000 metrów. Warto o niej wspomnieć, bowiem w 2010 roku jako 16-latka triumfowała na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które zorganizowano w podbydgoskim Myślęinku. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że o tym fakcie pamiętają portale piszące o lekkiej atletyce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu