Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister Schreiber spotkał się z samorządowcami

Minister Schreiber spotkał się z samorządowcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 styczeń 2019 17:25

Poseł Łukasz Schreiber, tym razem w nowej roli Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odbył w Bydgoszczy spotkanie z przedstawicielami samorządów, z którymi do tej pory współpracował. Minister wyraził chęć organizacji takich spotkań cyklicznie, dla wszystkich samorządów z kujawsko-pomorskiego.

W spotkaniu wziął udział również wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

- O tym jak rozwijać i wzmocnić nasz region, o tym co jest największą bolączką, i o tym co można zrobić – powiedział na briefingu prasowym po spotkaniu minister Łukasz Schreiber - Dziś mieliśmy naprawdę ciekawą, ważną i dobrą rozmowę.

 

Wśród poruszonych tematów miała być budowa dwóch dróg ekspresowych S-5 i S-10 - Takim ważnym dla samorządów tematem był fundusz dróg samorządowych, to będzie miliardowy program, który będzie w tym roku obowiązywał – tłumaczył Schreiber.

 

Rozmawiano również o kwestii cen za energię elektryczną i o kosztach gospodarki odpadami. Wśród uczestników spotkania była m.in. Maria Wasiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.