Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister Schreiber spotkał się z samorządowcami

Minister Schreiber spotkał się z samorządowcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 styczeń 2019 17:25

Poseł Łukasz Schreiber, tym razem w nowej roli Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odbył w Bydgoszczy spotkanie z przedstawicielami samorządów, z którymi do tej pory współpracował. Minister wyraził chęć organizacji takich spotkań cyklicznie, dla wszystkich samorządów z kujawsko-pomorskiego.

W spotkaniu wziął udział również wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

- O tym jak rozwijać i wzmocnić nasz region, o tym co jest największą bolączką, i o tym co można zrobić – powiedział na briefingu prasowym po spotkaniu minister Łukasz Schreiber - Dziś mieliśmy naprawdę ciekawą, ważną i dobrą rozmowę.

 

Wśród poruszonych tematów miała być budowa dwóch dróg ekspresowych S-5 i S-10 - Takim ważnym dla samorządów tematem był fundusz dróg samorządowych, to będzie miliardowy program, który będzie w tym roku obowiązywał – tłumaczył Schreiber.

 

Rozmawiano również o kwestii cen za energię elektryczną i o kosztach gospodarki odpadami. Wśród uczestników spotkania była m.in. Maria Wasiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • PO rozpoczyna bojkot TVP

  We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.