Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo jeszcze nie koniec absurdów w Białych Błotach

To jeszcze nie koniec absurdów w Białych Błotach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 styczeń 2019 07:51

Wydawało się, że wraz z wyborem wójta w ramach demokratycznych wyborów zakończą się wszystkie absurdy w gminie Białe Błota, których przez ostatni rok nie brakowało, z powodu pozbawienia poprzedniego wójta obowiązków. Okazuje się, że tego wszystkiego tak łatwo się nie da odkręcić.

Były wicewójt Jan Jaworski sprawować władze w gminie przestał 16 listopada ubiegłego roku, ale jak się okazuje nadal zarabia 9,8 tys. zł miesięcznie, czyli więcej od wójta Dariusza Fundatora (zarobki 8,6 tys. zł). Jaworski już jednak w ratuszu nie pracuje. Stosunek pracy Jaworskiego skończy się dopiero pod koniec lutego.

 

Wszystko komplikować zaczęło się w drugiej połowie 2017 roku, gdy wójt Maciej K. trafił do aresztu. Obowiązki przejął wicewójt Jan Czekajewski, który jedną nogą był już na emeryturze. Postanowił zatem przed odejściem powołać drugiego wicewójta Jana Jaworskiego, który rządził gminą od stycznia do listopada 2018 roku. Jego nominacja pochodziła jednak od środowiska urzędniczego i od grupy części radnych, a nie z demokratycznych wyborów. W przedostatnim dniu kadencji Jaworski wydał absurdalne zarządzenie, o odwołaniu siebie samego z funkcji wicewójta. Prawnie powstał chaos, z którym musi sobie poradzić nowy wójt.

 

Wójt Dariusz Fundator można odnieść wrażenie, że nie był faworytem środowiska nominującego przed rokiem Jaworskiego, dlatego już na pierwszej sesji nowej kadencji radni obniżyli mu pokazowo wynagrodzenie.

 

Były wójt Maciej K. od września 2017 roku nie pełnił żadnej pracy. Na odchodne w listopadzie 2018 roku otrzymał jednak 13,4 tys. zł odprawy i co może najbardziej dziwić 21.2 tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, choć przez kilkanaście miesięcy i tak nie pracował.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • PO rozpoczyna bojkot TVP

  We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.