Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAdam Małysz w studiu TVP Sport o innowacyjnym pomyśle bydgoskiej firmy

Adam Małysz w studiu TVP Sport o innowacyjnym pomyśle bydgoskiej firmy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2019 00:04

W niedzielę w Austrii odbywały się ostatnie zawody 67. Turnieju Czterech Skoczni, konkurs w Bischofshofen od rana był zagrożony z powodu niesprzyjającej aury. Przed rozpoczęciem zawodów  legenda polskich skoków Adam Małysz powiedział, że jest szansa, że w przyszłości pogoda nie będzie w takim stopniu utrudniać przeprowadzania zawodów.

 

Adam Małysz w studiu TVP Sport powiedział, że polska firma pracuje nad innowacjami, które pozwolą ochronić zeskok skoczni przed opadami śniegu i deszczu, które stanowią zawsze duże zagrożenie dla skoczków. Śnieg i deszcz zamarzając na zeskoku obniża prędkość skoczków i naraża ich na niebezpieczeństwo. Polegałoby to na montowaniu na zeskoku skoczni częściowego zadaszenia.

 

Chodzi o pracownie architektoniczną Archigeum z Bydgoszczy. Architektom udało się już uzyskać dotację z Unii Europejskiej, za pośrednictwem Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji, na opracowanie specjalnego szkła.

 

Nie jest to pierwsze zaangażowanie Archigeum w dyscyplinę sportu jaką są skoki narciarskie. Wcześniej opracowali oni na zlecenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanym koncepcje modernizację Kompleksu Małej i Średniej Krokwi, łącznie chodzi o pięć skoczni narciarskich. W październiku premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd przeznaczy na ten cel 50 mln zł.

 

Obecnie przy ulicy Dworcowej w Bydgoszczy trwa rewitalizacja wieżowca Eltry, której projekt opracowała pracownia Archigeum.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu