Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent chce 16 mln od marszałka. Jasiakiewicz: Takie pismo zaszkodzi Bydgoszczy

Prezydent chce 16 mln od marszałka. Jasiakiewicz: Takie pismo zaszkodzi Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 styczeń 2019 18:22

Z inicjatywy prezydenta Rafała Bruskiego, część bydgoskich radnych wojewódzkich zawnioskowało do marszałka województwa Piotra Całbeckiego, aby ten wsparł Bydgoszcz kwotą 16,5 mln zł na budowę Teatru Kameralnego przy ulicy Grodzkiej.

 

W grudniu Sejmik Województwa postanowił wesprzeć jedną z inwestycji kulturalno-sportowych w Grudziądzu kwotą 4,5 mln zł. Udzielenie wsparcia przez województwo było konieczne dla domknięcia budżetu Grudziądza, który boryka się z poważnymi problemami finansowymi.

 

Wnioskowana kwota stanowiłaby równoważne wsparcie dla Grudziądza i Bydgoszczy, w przeliczeniu na jednego mieszkańca miasta – czytamy w piśmie, które oprócz prezydenta poparli radni: Łukasz Krupa (PO), Konstanty Dombrowicz (PiS) i Michał Krzemkowski (PiS). Podpisu odmówił wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Na piśmie nie ma też podpisu radnego Romana Jasiakiewicza - Z Radnym Romanem Jasiakiewiczem, pomimo licznych prób (mail, sms, telefon) zarówno ze strony Prezydenta Miasta jak i Wiceprzewodniczącego Łukasza Krupy nie udało się w tej sprawie skontaktować – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Jasiakiewicz w rozmowie z nami przyznał, że nie zamierzał podpisywać tego stanowiska, bo skonfliktuje Bydgoszcz  z innymi miastami, przez co nasza siła polityczna spadnie - Nie ulega wątpliwości, że tryb zwiększenia udziału przez Samorząd Województwa inwestycji w Grudziądzu może budzić wątpliwości, tej wątpliwości nie miała jednak Regionalna Izba Obrachunkowa. Bez tego wsparcia, przy bardzo trudnej sytuacji finansowej Grudziądz i mieszkańcy tego miasta pozbawieni byliby podstawowej instytucji kultury – wyjaśnia nam radny Roman Jasiakiewicz - Demonstracja Bydgoszczy, konferencja prasowa, manifestacja medialna, u progu 5 letniej kadencji samorządu, w tym także Samorządu Województwa, jest dalece nieroztropna. Bydgoszcz na tego typu demonstracji, którą urządzono wobec Samorządu Województwa, więcej traci niż zyskuje Pismo w takiej formie szkodzi Bydgoszczy. W działaniach, które szkodzą Bydgoszczy, nie zamierzam brać udziału – zaznaczył Jasiakiewicz.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu