Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent chce 16 mln od marszałka. Jasiakiewicz: Takie pismo zaszkodzi Bydgoszczy

Prezydent chce 16 mln od marszałka. Jasiakiewicz: Takie pismo zaszkodzi Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 styczeń 2019 18:22

Z inicjatywy prezydenta Rafała Bruskiego, część bydgoskich radnych wojewódzkich zawnioskowało do marszałka województwa Piotra Całbeckiego, aby ten wsparł Bydgoszcz kwotą 16,5 mln zł na budowę Teatru Kameralnego przy ulicy Grodzkiej.

 

W grudniu Sejmik Województwa postanowił wesprzeć jedną z inwestycji kulturalno-sportowych w Grudziądzu kwotą 4,5 mln zł. Udzielenie wsparcia przez województwo było konieczne dla domknięcia budżetu Grudziądza, który boryka się z poważnymi problemami finansowymi.

 

Wnioskowana kwota stanowiłaby równoważne wsparcie dla Grudziądza i Bydgoszczy, w przeliczeniu na jednego mieszkańca miasta – czytamy w piśmie, które oprócz prezydenta poparli radni: Łukasz Krupa (PO), Konstanty Dombrowicz (PiS) i Michał Krzemkowski (PiS). Podpisu odmówił wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Na piśmie nie ma też podpisu radnego Romana Jasiakiewicza - Z Radnym Romanem Jasiakiewiczem, pomimo licznych prób (mail, sms, telefon) zarówno ze strony Prezydenta Miasta jak i Wiceprzewodniczącego Łukasza Krupy nie udało się w tej sprawie skontaktować – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Jasiakiewicz w rozmowie z nami przyznał, że nie zamierzał podpisywać tego stanowiska, bo skonfliktuje Bydgoszcz  z innymi miastami, przez co nasza siła polityczna spadnie - Nie ulega wątpliwości, że tryb zwiększenia udziału przez Samorząd Województwa inwestycji w Grudziądzu może budzić wątpliwości, tej wątpliwości nie miała jednak Regionalna Izba Obrachunkowa. Bez tego wsparcia, przy bardzo trudnej sytuacji finansowej Grudziądz i mieszkańcy tego miasta pozbawieni byliby podstawowej instytucji kultury – wyjaśnia nam radny Roman Jasiakiewicz - Demonstracja Bydgoszczy, konferencja prasowa, manifestacja medialna, u progu 5 letniej kadencji samorządu, w tym także Samorządu Województwa, jest dalece nieroztropna. Bydgoszcz na tego typu demonstracji, którą urządzono wobec Samorządu Województwa, więcej traci niż zyskuje Pismo w takiej formie szkodzi Bydgoszczy. W działaniach, które szkodzą Bydgoszczy, nie zamierzam brać udziału – zaznaczył Jasiakiewicz.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas