Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Bydgoszcz ma jeszcze liczącą się opozycje?

Czy Bydgoszcz ma jeszcze liczącą się opozycje?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 styczeń 2019 16:51

Takie pytanie można zadać chociażby po przysłuchaniu się przedświątecznej debacie nad budżetem miasta na 2019 rok. W pewnym momencie doszło do sytuacji, iż prezydent Rafał Bruski radnym PiS, będącym jedyną opozycją w Radzie Miasta Bydgoszczy, urządził wykład z ekonomii. Radni nie byli jednak wstanie do jego argumentów się odnieść.

 

- Dla mnie konstruktywna poprawka to jest taka, w której mówimy nie budujemy inwestycji ,,x”, a zamiast tego robimy inną. I to jest konstruktywne przedstawienie poprawki – mówił prezydent Rafał Bruski - To jest poprawka uczciwa, mówiąca o tym, że skoro mamy takie możliwości finansowe, to my uważamy, że trzeba inaczej akcenty rozkładać.

 

Dalej prezydent wskazał, że niemal wszystkie zaproponowane przez klub radnych PiS poprawki miały charakter populistyczny - Poprawki populistyczne to takie, które nie mają zabezpieczenia finansowego, albo udajemy, że jest - wskazywał prezydent.

 

Za źródła finansowania radni PiS wskazywali albo rezerwę ogólną, albo powiększanie deficytu, bądź ogólnopojęte wydatki na promocję, ale bez wskazania już konkretnych zadań, które w ich opinii nie powinny być realizowane. Jak wyliczył prezydent koszt realizacji zamierzeń radnych PiS to około 100 mln zł.

 

Całe wystapienie szefa klubu radnych PiS:

 

Wprost jedynie radny Bogdan Dzakanowski podjął polemikę wskazując, że miasto nie powinno zajmować się rewitalizacją Młynów Rothera, co pochwalił prezydent za uczciwe podejście.

 

Warto wspomnieć, że w kampanii wyborzej wielu polityków PiS wskazywało na zbyt duży deficyt, stąd też dziwić może opieranie poprawek na rezerwach budżetowych.

 

Pytanie - czy Bydgoszcz ma jeszcze opozycję? - jest bardzo istotne, bowiem jej sprawne funkcjonowanie jest filarem demokracji. Zdominowanie całej sceny politycznej przez jedną formację nie będzie służyło rozwojowi miasta.

 

Więcej o budżecie na rok 2019 i poprawkach opozycji piszemy - Bydgoszcz ma budżet na 2019 rok

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu