Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPięć bydgoskich szpitali w najlepszej 30-ce w kraju. Bardzo wysoko Centrum Onkologii

Pięć bydgoskich szpitali w najlepszej 30-ce w kraju. Bardzo wysoko Centrum Onkologii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 grudzień 2018 11:59
Pięć bydgoskich szpitali w najlepszej 30-ce w kraju. Bardzo wysoko Centrum Onkologii CC BY-SA 3.0 by Darpaw

Jak co roku dziennik ,,Rzeczpospolita” wraz z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia opublikowało ogólnopolski ranking szpitali. Dobrze wypadają w nim ponownie szpitale z Bydgoszczy.

W zestawieniu szpitali wielospecjalistycznych i onkologicznych drugie miejskie zajęło Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy uzyskując 879 punktów. Tym razem lepszy okazał się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, który wygrał ten ranking. Nie można jednak co roku triumfować, a różnie między placówkami były minimalne.

 

Na 15 miejscu w tym samym zestawieniu znalazł się 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy. Na 17 miejscu mamy prywatny szpital ESKULAP BIS w podbydgoskim Osielsku. Na 22 miejscu mamy Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy natomiast na 29 Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. Na 41 miejscu uplasował się szpital im. Biziela a na 43 szpital MSW przy ulicy ks. Markwarta, natomiast na 47 miejscu Szpital Miejski.

 

Taka jest też kolejność w rankingu wojewódzkim. Za bydgoskimi szpitalami Szpital Wielospecjalistyczny im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, który w kujawsko-pomorskim plasuje się na 9 lokacie, natomiast w rankingu ogólnopolskim na 67. Na 76 miejscu uplasował się natomiast Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu.

 

Niektórzy mówią, że Bydgoszcz stoi muzyką i medycyną. Tę tezę wydaje się potwierdzać obecność , aż pięciu bydgoskich szpitali w TOP30 w kraju. Co szósty szpital w tym zestawieniu bowiem ulokowany jest nad Brdą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas