Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPięć bydgoskich szpitali w najlepszej 30-ce w kraju. Bardzo wysoko Centrum Onkologii

Pięć bydgoskich szpitali w najlepszej 30-ce w kraju. Bardzo wysoko Centrum Onkologii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 grudzień 2018 11:59
Pięć bydgoskich szpitali w najlepszej 30-ce w kraju. Bardzo wysoko Centrum Onkologii CC BY-SA 3.0 by Darpaw

Jak co roku dziennik ,,Rzeczpospolita” wraz z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia opublikowało ogólnopolski ranking szpitali. Dobrze wypadają w nim ponownie szpitale z Bydgoszczy.

W zestawieniu szpitali wielospecjalistycznych i onkologicznych drugie miejskie zajęło Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy uzyskując 879 punktów. Tym razem lepszy okazał się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, który wygrał ten ranking. Nie można jednak co roku triumfować, a różnie między placówkami były minimalne.

 

Na 15 miejscu w tym samym zestawieniu znalazł się 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy. Na 17 miejscu mamy prywatny szpital ESKULAP BIS w podbydgoskim Osielsku. Na 22 miejscu mamy Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy natomiast na 29 Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. Na 41 miejscu uplasował się szpital im. Biziela a na 43 szpital MSW przy ulicy ks. Markwarta, natomiast na 47 miejscu Szpital Miejski.

 

Taka jest też kolejność w rankingu wojewódzkim. Za bydgoskimi szpitalami Szpital Wielospecjalistyczny im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, który w kujawsko-pomorskim plasuje się na 9 lokacie, natomiast w rankingu ogólnopolskim na 67. Na 76 miejscu uplasował się natomiast Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu.

 

Niektórzy mówią, że Bydgoszcz stoi muzyką i medycyną. Tę tezę wydaje się potwierdzać obecność , aż pięciu bydgoskich szpitali w TOP30 w kraju. Co szósty szpital w tym zestawieniu bowiem ulokowany jest nad Brdą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas