Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPięć bydgoskich szpitali w najlepszej 30-ce w kraju. Bardzo wysoko Centrum Onkologii

Pięć bydgoskich szpitali w najlepszej 30-ce w kraju. Bardzo wysoko Centrum Onkologii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 grudzień 2018 11:59
Pięć bydgoskich szpitali w najlepszej 30-ce w kraju. Bardzo wysoko Centrum Onkologii CC BY-SA 3.0 by Darpaw

Jak co roku dziennik ,,Rzeczpospolita” wraz z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia opublikowało ogólnopolski ranking szpitali. Dobrze wypadają w nim ponownie szpitale z Bydgoszczy.

W zestawieniu szpitali wielospecjalistycznych i onkologicznych drugie miejskie zajęło Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy uzyskując 879 punktów. Tym razem lepszy okazał się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, który wygrał ten ranking. Nie można jednak co roku triumfować, a różnie między placówkami były minimalne.

 

Na 15 miejscu w tym samym zestawieniu znalazł się 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy. Na 17 miejscu mamy prywatny szpital ESKULAP BIS w podbydgoskim Osielsku. Na 22 miejscu mamy Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy natomiast na 29 Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. Na 41 miejscu uplasował się szpital im. Biziela a na 43 szpital MSW przy ulicy ks. Markwarta, natomiast na 47 miejscu Szpital Miejski.

 

Taka jest też kolejność w rankingu wojewódzkim. Za bydgoskimi szpitalami Szpital Wielospecjalistyczny im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, który w kujawsko-pomorskim plasuje się na 9 lokacie, natomiast w rankingu ogólnopolskim na 67. Na 76 miejscu uplasował się natomiast Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu.

 

Niektórzy mówią, że Bydgoszcz stoi muzyką i medycyną. Tę tezę wydaje się potwierdzać obecność , aż pięciu bydgoskich szpitali w TOP30 w kraju. Co szósty szpital w tym zestawieniu bowiem ulokowany jest nad Brdą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu