Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyjątkowa Wigilia na której co roku ubywa gości

Wyjątkowa Wigilia na której co roku ubywa gości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 grudzień 2018 22:12

We wtorek po raz kolejny kibice Zawiszy zorganizowali spotkanie świąteczne dla byłych żołnierzy Armii Krajowej. Pierwszy raz w Wigilii nie wziął udział wieloletni lider środowiska byłych AK-owców mjr. Alojzy Gładykowski, którego w sierpniu odprowadziliśmy na wieczną wartę. Wigilia jest tym momentem, w którym kombatanci mają okazję spotkać się ze sobą.

Spotkanie świąteczne rozpoczęło się od odegrania Hymnu Polskiego Państwa Podziemnego, po czym wszyscy przełamali się opłatkiem. Wspominano tych co odeszli, w tym wspomnianego mjr. Gładykowskiego.

 

- Pochodzę z pokolenia, młodszego od AK-owców, ale jeszcze miałem tą przyjemność, ten zaszczyt znać Żołnierzy Wyklętych, ponieważ byłem w opozycji. I wiem, że byli tacy żołnierze, którzy przez całe swoje życie walczyli – mówił obecny na spotkaniu ks. mjr. Andrzej Migała - Służba ojczyźnie jest kapłaństwem, a dlatego, że ona wymaga ofiary. Ciężko jest walczyć, bo trzeba poświecić to co jest często dla człowieka najważniejsze, a niekiedy też swoje życie – podkreślał.

 

 

 

Zachęcał on do modlitwy też za tych, którzy polegli w walce o wolną Polskę, którzy zostali zapomniani.

 

W czasie Wigilii nie mogło zabraknąć kolęd, pojawiły się również pieśni patriotyczne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu