Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStudium transportowe dla obszaru metropolitalnego coraz bliżej

Studium transportowe dla obszaru metropolitalnego coraz bliżej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 grudzień 2018 15:35

Co prawda dzisiejsza poprawa budżetowa związana z opracowaniem studium dla Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej została odrzucona, ale podjęto już pierwsze kroki, aby opracować studium dla bydgoskiego obszaru metropolitalnego, w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

Od wielu lat o powstanie takiego opracowania wnioskuje w ramach poprawek budżetowych klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Również w dzisiejszej debacie budżetowej taki wniosek kierował radny Paweł Bokiej, przypominając składanie takiej obietnicy wyborczej przez prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Prezydent sugerował radnym odrzucenie poprawki radnego Bokieja, ale jednocześnie poinformował - Tydzień temu odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz i na nim podjęliśmy decyzję, że chcemy zlecić takie opracowanie.

 

Radny Bokiej z zadowoleniem odebrał tę odpowiedź i poprosił prezydenta o przedstawienie mu harmonogramu. Poprawka radnego została odrzucona przez kluby Koalicji Obywatelskiej oraz SLD.

 

Dyrektor Biura Metropolii Bydgoszcz Łukasz Krupa przyznał, że podczas posiedzenia Rady Metropolii zgodzono się z potrzebą opracowania takiego studium uwzględniającego transport autobusowy oraz kolejowy. W najbliższym czasie będzie poszukiwany m.in. wykonawca dla takiego studium.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu