Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSąd Okręgowy również nie widzi potrzeby zastosowania aresztu wobec amerykańskiego operatora

Sąd Okręgowy również nie widzi potrzeby zastosowania aresztu wobec amerykańskiego operatora

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 listopad 2018 13:58

Tegoroczny festiwal Camerimage zyskał rozgłos w świecie głównie za sprawą incydentu z udziałem nominowanego do Oskara operatora filmowego Matthewa L., który będąc pod wpływem alkoholu miał zaatakować interweniujących pracowników bydgoskiego pogotowia, a później szarpać się z policjantami. Mężczyzna trafił do aresztu.

Został z niego jednak zwolniony po tym, jak Sąd Rejonowy uznał, że nie jest konieczne zastosowanie tak daleko idącego środka zapobiegawczego. Zdaniem sądu wystarczy wpłacenie poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł, co po terminie zostało dokonane. Decyzję Sądu Rejonowego zaskarżyła Prokuratura nadal domagająca się aresztu. Dzisiaj to żądanie oddalił Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

 

Za napaść na funkcjonariusz publicznych Matthewowi L. grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, napaść na ratowników medycznych powinna być ścigana z całą surowością.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas