Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSąd Okręgowy również nie widzi potrzeby zastosowania aresztu wobec amerykańskiego operatora

Sąd Okręgowy również nie widzi potrzeby zastosowania aresztu wobec amerykańskiego operatora

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 listopad 2018 13:58

Tegoroczny festiwal Camerimage zyskał rozgłos w świecie głównie za sprawą incydentu z udziałem nominowanego do Oskara operatora filmowego Matthewa L., który będąc pod wpływem alkoholu miał zaatakować interweniujących pracowników bydgoskiego pogotowia, a później szarpać się z policjantami. Mężczyzna trafił do aresztu.

Został z niego jednak zwolniony po tym, jak Sąd Rejonowy uznał, że nie jest konieczne zastosowanie tak daleko idącego środka zapobiegawczego. Zdaniem sądu wystarczy wpłacenie poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł, co po terminie zostało dokonane. Decyzję Sądu Rejonowego zaskarżyła Prokuratura nadal domagająca się aresztu. Dzisiaj to żądanie oddalił Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

 

Za napaść na funkcjonariusz publicznych Matthewowi L. grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, napaść na ratowników medycznych powinna być ścigana z całą surowością.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu