Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS próbował obniżyć wynagrodzenie prezydentowi Bruskiemu

PiS próbował obniżyć wynagrodzenie prezydentowi Bruskiemu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 grudzień 2018 00:11

Na początku kadencji radni zobowiązani są ustalić wynagrodzenie prezydentowi, co nastąpiło w środę. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli obniżyć zarobki prezydenta Rafała Bruskiego argumentując to m.in. wzrostem cen prądu, choć większy wpływ na nie ma już polityka rządowa. Jak podkreślała jednak radna Szabelska, trzeba szukać oszczędności.

 

Głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i SLD ustalono wynagrodzenie prezydenta Bydgoszczy na dotychczasowym poziomie 12.250 zł.

 

Wiceprzewodnicząca klubu radnych PiS Grażyna Szabelska wnioskowała o jego obniżenie - W trosce o finanse publiczne, w związku z koniecznością szukania oszczędności w budżecie miasta oraz ograniczania wydatków, w związku ze wzrostem kosztów energii, kosztów komunikacji, pracy, cen usług, zmniejszania się również dochodów bieżących, o których wspominał pan skarbnik, wnoszę o obniżenie kwoty dodatku specjalnego z 50% do 30% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego dla pana prezydenta.

 

Realizacja tego postulatu radnej obniżyłaby wynagrodzenie prezydenta Rafała Bruskiego o 1,5 tys. zł. Jej wniosek poparło jednak tyko 11 radnych PiS-u, dlatego został odrzucony.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu