Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni szczegółowo pytali o projekt budżetu

Radni szczegółowo pytali o projekt budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 listopad 2018 00:08
Radni szczegółowo pytali o projekt budżetu Fot: Paweł Zielke

W środę na sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyło się pierwsze czytanie projektu budżetu Bydgoszczy na rok 2019. Dyskusja nad tym punktem trwała dość długo, bowiem radni opozycji mieli szereg pytań. Z racji, iż było to w praktyce robocze czytanie, gdyż kluczowe decyzje zapadną na budżetowej sesji pod koniec grudnia, na wiele z nich odpowiedzi nie padło. Prezydent zobowiązał się udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania pisemnie.

 

Projekt budżetu zaprezentował skarbnik miasta Piotr Tomaszewski, który nie krył dumy z powodu utrzymującej się na wysokim poziomie nadwyżki operacyjnej, przez co bydgoski samorząd może optymistycznie patrzeć na możliwe ryzyka, które mogą dotykać samorządów z powodu możliwych zdarzeń na świecie, czy polityki krajowej.

 

Projekt budżetu zakłada dochody na poziomie 2,192 mld zł, zaś wydatki na poziomie 2,463 mld zł, co daje planowany deficyt na poziomie 271.9 mln zł. Rekordowy budżet spowodowany jest również kulminacją realizacji inwestycji unijnych.

 

Więcej o planowanych inwestycjach pisaliśmy – Szykują się rekordowe wydatku budżetu Bydgoszczy

 

Radna Grażyna Szabelska domagała się m.in. wyjaśnień dlaczego w projekcie budżetu na przyszły rok nie ma zapisów o budowie ekranów akustycznych przy węźle Bydgoszcz Wschód, czego oczekuje grupa mieszkańców. Prezydent Rafał Bruski zarzucił natomiast radnej, że w swoim wystąpieniu nie wskazała źródeł finansowania, np. propozycji przesunięć w budżecie - Dlaczego nie ma na ekrany? Ten projekt był w budżecie obywatelskim i przepadł. Ten projekt pokazał, Gdyby był potrzebny to by wygrał. Wskazywał prezydent, w którego opinii dla mieszkańców są pilniejsze wydatki.

 

Zgodnie z procedurą, wszyscy radni będą mogli składać do propozycji budżetu swoje poprawki, które będą na sesji budżetowej głosowane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu