Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj pierwsze czytanie budżetu

Dzisiaj pierwsze czytanie budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 listopad 2018 00:13

W ubiegłym tygodniu radni złożyli ślubowanie, ale już czas się wziąć do pracy, bowiem dobrze byłoby jeszcze w tym roku uchwalić budżet na 2019 rok. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta odbędzie się pierwsze czytanie projektu budżetu przygotowanego przez prezydenta Rafała Bruskiego. Dla Rady Miasta będzie to praktycznie początek pracy nad tym dokumentem.

 

Zgodnie z przyjętym rygorem pracy nad budżetem, dzisiaj skarbnik miasta, być może także osobiście prezydent, przedstawią założenia budżetu oraz odpowiedzą na ewentualne pytania radnych. Ustalony zostanie również termin, do którego radni będą mogli zgłaszać swoje poprawki. Projekt budżetu będzie również przedmiotem dyskusji większości grudniowych komisji merytorycznych. Zgłoszone przez radnych poprawki będą głosowane przy tzw. drugim czytaniu, w trakcie którego Rada Miasta uchwali budżet. Najprawdopodobniej nastąpi to w okresie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

 

Projekt zakłada, że budżet na rok 2019 będzie rekordowy, bowiem przewidywane dochody budżetu to 2,192 mld zł, natomiast wydatki 2,463 mld zł, co da deficyt na poziomie 271,9 mln zł. Ta wysokie kwoty w budżecie spowodowane są głównie kulminacją funduszy pomocy z Unii Europejskiej. Więcej o planowanych inwestycjach pisaliśmy - Szykują się rekordowe wydatki budżetu Bydgoszczy

 

Skoro mowa o pieniądzach, dzisiaj radni ustalą również wysokość wynagrodzenia prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu