Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj pierwsze czytanie budżetu

Dzisiaj pierwsze czytanie budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 listopad 2018 00:13

W ubiegłym tygodniu radni złożyli ślubowanie, ale już czas się wziąć do pracy, bowiem dobrze byłoby jeszcze w tym roku uchwalić budżet na 2019 rok. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta odbędzie się pierwsze czytanie projektu budżetu przygotowanego przez prezydenta Rafała Bruskiego. Dla Rady Miasta będzie to praktycznie początek pracy nad tym dokumentem.

 

Zgodnie z przyjętym rygorem pracy nad budżetem, dzisiaj skarbnik miasta, być może także osobiście prezydent, przedstawią założenia budżetu oraz odpowiedzą na ewentualne pytania radnych. Ustalony zostanie również termin, do którego radni będą mogli zgłaszać swoje poprawki. Projekt budżetu będzie również przedmiotem dyskusji większości grudniowych komisji merytorycznych. Zgłoszone przez radnych poprawki będą głosowane przy tzw. drugim czytaniu, w trakcie którego Rada Miasta uchwali budżet. Najprawdopodobniej nastąpi to w okresie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

 

Projekt zakłada, że budżet na rok 2019 będzie rekordowy, bowiem przewidywane dochody budżetu to 2,192 mld zł, natomiast wydatki 2,463 mld zł, co da deficyt na poziomie 271,9 mln zł. Ta wysokie kwoty w budżecie spowodowane są głównie kulminacją funduszy pomocy z Unii Europejskiej. Więcej o planowanych inwestycjach pisaliśmy - Szykują się rekordowe wydatki budżetu Bydgoszczy

 

Skoro mowa o pieniądzach, dzisiaj radni ustalą również wysokość wynagrodzenia prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu