Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDziwne przypadki w Nowej Wsi Wielkiej

Dziwne przypadki w Nowej Wsi Wielkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 listopad 2018 00:12

Pod koniec sierpnia Rada Gminy Nowej Wsi Wielkiej przyjęła uchwałę o odmowie uzgodnienia projektu uchwały sejmiku w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Wydm Kotliny Toruńsko-Bydgoskiej. Dokument obejmował swoim obszarem również planowany terminal intermodalny w Emilianowie, skąd też radni Nowej Wsi Wielkiej podjęli uchwałę korzystną dla Bydgoszczy.

Takie stanowisko Rady Gminy Nowa Wieś Wielka jest uzasadnione tym, że uzgodnienie projektu uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w proponowanym kształcie, w świetle przytoczonych argumentów prowadziłoby do ograniczenia możliwości rozwojowych gminy wynikających z ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego lub miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w stopniu nieproporcjonalnym do wartości jakie obszar chronionego krajobrazu ma chronić – napisali w uzasadnieniu radni.

 

Przyjęcie uchwały krajobrazowej w formie zaproponowanej przez sejmik nie tylko byłoby przeszkodą do planowanej przez PKP SA inwestycji w Emilianowie, ale także według radnych Nowej Wsi Wielkiej utrudniałyby w przyszłości rozbudowę drogi krajowej nr 25 i rozwój terenów przy niej, a także rozbudowę terenów wypoczynkowych przy Jeziorze Jezuickim.

 

Stanowisko Nowej Wsi Wielkiej nieco komplikuje Samorządowi Województwa sprawę wprowadzenia uchwały krajobrazowej. Jak się okazało, po podjęciu tej uchwały zaczęły się dziać dość dziwne rzeczy. W październiku na konferencji prasowej były radny wojewódzki Andrzej Walkowiak wprost powiedział, iż wśród samorządowców z tej gminy mieli lobbować osoby przysłane przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, aby uchwałę o odmowie uzgodnienia obszaru krajobrazowego z 27 sierpnia wycofali. Z racji trwającej wówczas kampanii wyborczej, temat w mediach specjalnie nie zaistniał. Jak się dowiadujemy, mieli być to pracownicy jednej z firm.

 

Sprawa bulwersuje bydgoskich radnych wojewódzkich i na najbliższej sesji będą domagali się wyjaśnień w tej sprawie. Samorządowcy z Nowej Wsi Wielkiej mają jednak obawy, że ich opór może skutkować tym, że dłużej przyjdzie im poczekać na remont drogi wojewódzkiej nr 254 z Brzozy do Wylatora, która z racji przejazdu kolejowego, jest dość newralgicznym w tej gminie problemem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu