Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSolidarność z Bydgoszczy domaga się rozmów z ministrem zdrowia

Solidarność z Bydgoszczy domaga się rozmów z ministrem zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 listopad 2018 07:13
Solidarność z Bydgoszczy domaga się rozmów z ministrem zdrowia Fot: Bogusław Białas

W październiku miał miejsce protest pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, którzy skarżyli się na najniższe wynagrodzenia w całej Polsce, które mają jednocześnie naruszać ustawę o minimalnym wynagrodzeniu. Problem do dzisiaj nie został rozwiązany, a NSZZ Solidarność domaga się wizyty ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

,,Gorsi, bo z kujawsko-pomorskiego” - taki transparent towarzyszył protestowi, który przeszedł we wtorek 9 października spod siedziby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod Urząd Wojewódzki. Protestowało około 200 osób. Rozmawiająca z protestującymi Dyrektor Generalna Urzędu Wojewódzkiego Monika Berger, obiecywała protestującym pomoc.

 

Do dzisiaj w tej sprawie jednak się nic nie zmieniło, a NSZZ Solidarność zaczyna traci cierpliwość. Przewodniczący Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak złożył wniosek o zwołanie w trybie pilnym posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w której udział miałby wziąć minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister finansów Teresa Czerwińska oraz Główny Inspektor Sanitarny.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu