Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSolidarność z Bydgoszczy domaga się rozmów z ministrem zdrowia

Solidarność z Bydgoszczy domaga się rozmów z ministrem zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 listopad 2018 07:13
Solidarność z Bydgoszczy domaga się rozmów z ministrem zdrowia Fot: Bogusław Białas

W październiku miał miejsce protest pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, którzy skarżyli się na najniższe wynagrodzenia w całej Polsce, które mają jednocześnie naruszać ustawę o minimalnym wynagrodzeniu. Problem do dzisiaj nie został rozwiązany, a NSZZ Solidarność domaga się wizyty ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

,,Gorsi, bo z kujawsko-pomorskiego” - taki transparent towarzyszył protestowi, który przeszedł we wtorek 9 października spod siedziby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod Urząd Wojewódzki. Protestowało około 200 osób. Rozmawiająca z protestującymi Dyrektor Generalna Urzędu Wojewódzkiego Monika Berger, obiecywała protestującym pomoc.

 

Do dzisiaj w tej sprawie jednak się nic nie zmieniło, a NSZZ Solidarność zaczyna traci cierpliwość. Przewodniczący Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak złożył wniosek o zwołanie w trybie pilnym posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w której udział miałby wziąć minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister finansów Teresa Czerwińska oraz Główny Inspektor Sanitarny.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas