Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCoraz bliżej pierwszego przystanku wiedeńskiego

Coraz bliżej pierwszego przystanku wiedeńskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 listopad 2018 16:18

Dzisiaj (21 listopada) został ogłoszony przetarg na przebudowę Placu Teatralnego wraz z fragmentem ulicy Focha. W ramach tego zadania powstanie tramwajowy tzw. przystanek wiedeński. Jest to o tyle istotne dla Bydgoszczy, że będzie to pierwszy tego typu przystanek w mieście.

O powstanie w tym miejscu przystanku wiedeńskiego, czyli podwyższenie przystankowego fragmentu południowej jezdni, od dłuższego czasu zabiegali społecznicy. Padła już kilka miesięcy temu deklaracja, że budowa przystanku wiedeńskiego rozpocznie się w tym roku. Rozpisany przetarg jest zatem realizacją tej zapowiedzi.

 

- Przystanki tego typu to rozwiązanie coraz częściej stosowane w nowoczesnych miastach – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Nie mam wątpliwości, że sprawdzą się również w naszym mieście. Tego typu infrastrukturę zbudujemy również na ul. Gdańskiej. Chciałbym podziękować społecznikom, którzy zainicjowali budowę tej infrastruktury i współpracowali z drogowcami.

 

Trzeba dodać, że w planach jest również taki przystanek przy ulicy Nakielskiej. Wbicie pierwszej łopaty przy ulicy Focha zatem może sprawić, że niedługo później powstanie więcej tego typu przystanków. Na wrześniowej debacie z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, prezydent Rafał Bruski pytany dlaczego tak wolno wdrażamy to rozwiązanie, odpowiedział iż do tego typu zmian nie jest przygotowane społeczeństwo. Za przykład wskazał protesty związane z planami utworzenia przystanku wiedeńskiego przy ulicy Nakielskiej.


Problemów z przekonaniem bydgoszczan do takiego przystanku nie powinno być przy ulicy Gdańskiej, gdzie kilka miesięcy temu doszło do szeroko opisywanego przez media zdarzenia, gdy wysiadającą z tramwaju pasażerką potrącił pędzący samochód. Podwyższenie jezdni na obszarze przystankowym, będzie naturalnie wymuszało na kierowcach zwalnianie. Celem powstawania przystanków wiedeńskich jest bowiem poprawa bezpieczeństwa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu