Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPKP Cargo przywraca historyczne barwy kolejnym lokomotywą

PKP Cargo przywraca historyczne barwy kolejnym lokomotywą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 listopad 2018 07:15
PKP Cargo przywraca historyczne barwy kolejnym lokomotywą Fot: Bogusław Białas

W sobotę 10 listopada nie lada gratkę dla miłośników kolejnictwa – w zakładzie utrzymania PKP Cargo odbyła się otwarta dla wszystkich prezentacja lokomotyw ST44-360 oraz ET22-929. Obie lokomotywy przeszły w Bydgoszczy remonty. Jest to kontynuacja polityki PKP Cargo, przywracania historycznego malowania lokomotywą.

Lokomotywa ST44-360 została wyprodukowana w 1974 roku w Ługańsku, w tym samym roku znalazła się we flocie PKP. Najpierw służyła w lokomotywowni w Skarżysku-Kamiennej, od 2004 roku została przejęta przez Zakład Taboru PKP Cargo w Lublinie. Od 2012 roku eksploatuje ją Zakład Taboru PKP Cargo w Gdyni.

 

Natomiast lokomotywa ET-939 zbudowana została w 1985 roku we wrocławskim PAFAG. Do 2000 roku była eksploatowana przez zakład w Iławie, aby trafić na 10 lat do pracy w Zakładzie Taboru w Bydgoszczy. Od 2010 roku podlega zakładowi PKP Cargo w Gdyni.

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Nie są to pierwsze lokomotywy, którym bogaty w tradycje bydgoski zakład przywrócił historyczne barwy. W kwietniu miała miejsce prezentacja lokomotywy ET22-933, której przywrócono na malowaniu herb miasta Ostrołęki. Pisaliśmy o tym - Gratka dla miłośników kolei. PKP Cargo przywraca historyczne barwy

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu