Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak Bydgoszcz świętowała odzyskania przez Polskę niepodległości (wideo)

Tak Bydgoszcz świętowała odzyskania przez Polskę niepodległości (wideo)

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 12 listopad 2018 11:11

Kilka tysięcy osób wspólnie zaśpiewało hymn narodowy na Wyspie Młyńskiej o godzinie 13:30, w czasie Obywatelskich Obchodów Święta Niepodległości. Temu dziełu przodowało ponad dwustu chórzystów oraz orkiestra dęta Zespołu Szkół Elektronicznych. Zobaczcie jak wyglądało to z lotu ptaka.

 

W tym roku Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości odbywały się na Wyspie Młyńskiej. Tradycyjnie odbywał się jarmark, w czasie którego można było skosztować smakołyki Najważniejszy dla organizatorów był jednak połączony chór – ponad dwustu chórzystów, to najprawdopodobniej największe tego typu patriotyczne śpiewanie tego dnia w Polsce.

 

Hymn odśpiewano w wersji według pierwotnego rekopisu kompozytora Józefa Wybickiego.  Później jego dzieło było poprawiane do wersji hymnu jaki śpiewany jest obecnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.